Teplice zdolaly i šestého soupeře, zato Sparta bez opor zase podlehla

Sparta vs Teplice (Ilustrační foto) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

6 2014
Když fotbalová Sparta v přípravě nenasadí to nejlepší, obvykle prohraje. Čtvrteční porážka 0:1 od Ludogorce Razgrad byla druhá během soustředění ve Španělsku, od ledna pak celkově třetí. Naopak Teplice jsou dál stoprocentní, na Kypru zdolaly jiný bulharský tým Levski Sofie 4:2.

Sparťané podlehli už Vlašimi, před čtyřmi dny Lechu Poznaň a nyní bulharské jedničce posledních let. Všechny porážky mělo jedno společné: do utkání nastoupili především mladíci z juniorky a náhradníci.

Sparta oproti úterní výhře nad Lokomotivem Moskva výrazně obměnila sestavu, tentokrát dostali šanci hráči širšího kádru. V brance se vystřídali Marek Čech s Milanem Švengerem, v útoku nastoupil Lukáš Juliš a Roman Bednář v roli podhrotového hráče.

"Pozitivem byla stupňující se snaha dosáhnout na vyrovnání a výkony některých mladých hráčů. Za všechny uvedu Lukáše Juliše, jenž se vrací po zranění a odpracoval dobrý zápas. Ve druhém poločase se neztratil ani mladý Patrik Schick," přidal Lavička.

Do první větší šance se po půlhodině hry dostal Bednář, jeho střelu z vápna však chytil brankář. Závěr poločasu patřil Razgradu, s ranou Cosmina Motiho stejně jako s následným přímým kopem si ale Čech poradil.

Po přestávce střídající Švenger už tolik štěstí při standardní situaci neměl a Christo Zlatinski mu v 49. minutě nedal šanci. V závěru zápasu, který se dohrával v hustém dešti, sice Sparta dostala soupeře pod tlak, využít ho však nedokázala.

Teplice mají v zimní přípravě nadále stoprocentní bilanci. Severočeši na soustředění na Kypru porazili Levski Sofia 4:2. Dvakrát skóroval Bosňan Aidin Čajič, přesně mířili také Egon Vůch a z penalty Francis Litsingi. Druhý poločas za třetí tým první ligy odehrál testovaný argentinský stoper Nahuel Guerrero. V dresu Levski se objevil i český obránce Pavel Čmovš, jenž do Bulharska zamířil na konci ledna z nizozemského Nijmegenu. Teplice soustředění zakončí nedělním duelem s ruským Uralem Sverdlovsk.

Přehled všech zápasů v přípravě

Olomouc i ve svém závěrečném třetím utkání v Turecku udržela čisté konto, když bez branek remizovala s Ferencvárosem. Olomouc potřetí na soustředění udržela nulu, ale také podruhé uhrála výsledek 0:0. Jedinou výhru v Turecku zaznamenali Hanáci v pondělí proti Wisle Krakov, kterou deklasovali 6:0.

Jablonec prohrál i svůj druhý zápas v Turecku výsledkem 0:1. Po pondělní porážce od Tomsku nestačil ani na OFK Bělehrad. Svěřenci Romana Skuhravého se ještě v neděli utkají s dánským Esbjergem.

Sparta - Ludogorec Razgrad 0:1 (0:0)
Branka: 49. Zlatinski
Sparta: Čech (46. Švenger) - Krátký (74. Karafiát), Švejdík, Polom, Hybš - Přikryl, Vácha (46. Mareček), Vacek, Bednář (46. Schick), Sýkora (69. Sýkora) - Juliš.  Trenér : Lavička.

Teplice - Levski Sofia 4:2 (2:1)
Branky: 11. a 71. Čajič, 26. Vůch, 77. Litsingi z pen. - 19. Božinov, 89. Ivanov.
Teplice: Lukáč - Matula (68. Vondrášek), Rode (46. Guerrero), Hošek, Krob (77. Urma) - Vůch, Takács, Čajič, Nivaldo (46. Litsingi) - Jindráček (46. Salami), Bratanovič (60. Ljevakovič). Trenér: Ščasný

Olomouc - Ferencváros 0:0
Olomouc: Zlámal - Varadi (76. Dreksa), Svozil, Šindelář, Škerle - Zahradníček (72. Karaš), Fall, Pospíšil (72. Houska), Javůrek (46. Falta) - Ordoš (55. Rolinc), Nepožitek (46. Plšek). Trenér: Psotka.

Jablonec - OFK Bělehrad 0:1 (0:1)
Branka: 24. Dražič.
Jablonec: Špit - Rossi (80. Landovský), Eliáš, Beneš, Vrzal - Kopic (64. Pázler), Kubista (72. Vukadinovi†), Novák, Třešňák (46. Moulis) - Fantiš (46. Kysela) - Doležal. Trenér: Skuhravý.

Mladá Boleslav - Pandurii Targu Jiu 0:0
Sestava M. Boleslavi: Miller - Kysela, Kúdela, Dosoudil, Janíček - Ščuk, D. Jarolím - Šultes (56. Zahustel, 78. Bořil), Štajner, Štohanzl - Nešpor (46. Chramosta). Trenér: K. Jarolím.