Fotbalisté Slavie remizovali v Rakousku s ruským vicemistrem

První gól Slavie v zápase s Rostovem dal Muris Mešanovič. | foto: ČTK

28 2016
Fotbalisté Slavie remizovali v závěrečném duelu na herním soustředění v Rakousku s ruským FK Rostov 3:3. Tým trenéra Dušana Uhrina po prvním poločase vedl 3:1 po brankách Murise Mešanoviče, Tomáše Součka a Josefa Hušbauera, ruský vicemistr ale dokázal po přestávce skóre srovnat.

Slavia tak uzavřela soustředění s bilancí jedné remízy a dvou proher, když s bulharským šampionem Ludogorcem Razgrad i s s vítězem rakouské ligy Salcburkem prohrála shodně 1:2. Pražané se měli utkat také s albánským celkem Teuta Durrës, duel byl ale kvůli zapletení soupeře do korupční aféry zrušen.

O nadcházejícím víkendu se Slavia představí na turnaji v Čelákovicích a další týden má na programu generálku s Hajdukem Split. V polovině července totiž vstoupí do druhého předkola Evropské ligy, ve kterém narazí na Levadii Tallinn, nebo HB Tórshavn z Faerských ostrovů.

Výsledky přípravných zápasů

Slavia - FK Rostov 3:3 (3:1)

Branky: 8. Mešanovič z pen., 40. Souček, 44. Hušbauer - 17. Jerochin, 55. Bucharov z pen., 77. Bajramjan.
Sestava Slavia: Berkovec (46. Pavlenka) - Holík (76. Mikula), Ngadeu Ngadju, Deli (69. Frydrych), Bořil - Souček - Mingazov (68. Voltr), Hušbauer (68. Barák), Ščuk, Mihalík (46. Kenia) - Mešanovič (82. Van Buren). Trenér: Uhrin ml.

Jablonec - Prešov 3:0 (1:0)

Branky: 11. Mehanovič, 54. Wágner, 88. Hybš.
Sestava Jablonce - I. poločas: Valeš - Rys, Pernica, Lischka, Hanousek - M. Kubista - Díl, Mehanovič, Trávník, Končal - Doležal.
II. poločas: Valeš - Rys (61. Štěpánek), Kouřil, Lischka, Hanousek - Nový, Hübschman, M. Kubista, Hybš - Wágner, Doležal. Trenér: Frťala.

Dunajská Streda - Karviná 0:1 (0:0)

Branka: 52. Duda.
Sestava Karviné - I. poločas: Pindroch - Seebacher, Dreksa, Gurzeda, Eismann - Fiala, Cana, Šisler, Zelený - Buhač, Juřena.
II. poločas: Pindroch - Seebacher, Toml, Hošek, Janečka - Duda, Okleštěk, Kontár, Puchel - Jurčo, Panák. Trenér: Weber.

1. SK Slavia Praha 18 12 5 1 40:13 41
2. FC Viktoria Plzeň 17 12 4 1 27:9 40
3. AC Sparta Praha 18 10 5 3 32:16 35
4. Fastav Zlín 18 9 6 3 27:18 33
5. FK Mladá Boleslav 18 8 6 4 30:20 30
6. FK Teplice 18 6 6 6 20:17 24
7. MFK Karviná 18 6 5 7 23:27 23
8. FK Jablonec 17 5 6 6 26:26 21