Sparta na úvod přípravy dala pět gólů, trefili se Fatai i Steinhöfer

Kehinde Feyi Fatai ze Sparty (vlevo) a Lukáš Paleček z Třince v přípravném duelu | foto: ČTK

2 2015
Sparťanští fotbalisté ve svém úvodním utkání v rámci letní přípravy porazili druholigový Třinec 5:0. V tréninkovém centru v Praze na Strahově se trefily i nové posily Fatai a Steinhöfer. Druhé utkání, ve kterém za letenský celek nastoupili hráči z juniorského týmu, skončilo 1:1. V dalších přípravných duelech Brno hrálo s Hradcem s bilancí jedné výhry a jedné porážky a Mladá Boleslav poprvé prohrála.

Sparťané divákům představili všechny čtyři zahraniční posily i navrátilce z hostování a hráli v novém rozestavení se třemi stopery, pěti záložníky a dvěma útočníky.

Jeden z hrotových hráčů Fatai v 25. minutě převzal přihrávku mezi obránci, rychlými kroky jim utekl a jistě překonal brankáře. Druhý gól dal Steinhöfer poté, co sebral míč váhajícím protivníkům a střílel levačkou ke vzdálenější tyči.

Třetí gól padl z penalty po faulu na Hušbauera, jenž se vrátil z Cagliari. Čtvrtý dal do půle Breznaník po náběhu za obranu, v akrobatické pozice usměrnil míč podél gólmana. Breznaník zaujal ze všech nejvíc, po přestávce ho vyměnil Krejčí a i on patřil k nejlepším.

Po přestávce došlo k mnoha střídáním, ve velkém vedru přes několik šancí už sparťané dali jediný gól, jehož autorem byl právě Krejčí po individuální akci.

Jeden gól sudí pro ofsajd neuznali a zkazili radost dalšímu z nováčků Paixaovi.

Letní příprava 2015

Jak se prvoligové týmy připravují na novou sezonu

Sparta Praha - Třinec 5:0 (4:0)
Branky: 25. Fatai, 37. Steinhöfer, 43. Dočkal z pen., 45. Breznaník, 84. Krejčí.
Sparta: Štěch - Mareček (46. Brabec), Polom, Costa - Steinhöfer (59. Chvátal), Vácha (46. Konaté), Hušbauer, Dočkal (46. Shala), Breznaník (46. Krejčí) - Litsingi (70. Mareček), Fatai (46. Paixao). Trenér: Ščasný.

Sparta Praha - Třinec 1:1 (1:0)
20. Juliš - 78. Kamenčík.
Sparta - I. poločas: Miller - Chvátal, Piško, Sulovský, Těžký - Kulhánek, Kitanovič, Jánoš, Shala, Konaté - Juliš.
II. poločas: Miller (68. Zavadil) - Čavoš, Matoušek, Hájek, Moravec - Hovorka, Šíma, Fernandez, Doupal, Jánoš - Juliš

FC Hradec Králové - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0), hráno v Ústí nad Orlicí
Branka: 86. Pázler.
Brno: Hladký - R. Buchta, P. Buchta, Košťál, Keresteš - Vávra (73. D. Pospíšil), Zavadil, Lacko, Michal Škoda (68. Čtvrtníček) - Zoubele - Chrien. Trenér: Kotal.

FC Hradec Králové - Zbrojovka Brno 0:1 (0:1), hráno v Ústí nad Orlicí
Branka: 43. Brigant.
Brno: Doležal - Fall, Malík, Šural, Lutonský - Moukanza, Weber, Pospíšil - Čtvrtníček, Brigant, Klán. Trenér: Kotal.

Mladá Boleslav - Targu Mures 0:2 (0:2), hráno v Rakousku
11. a 20. Brandan.
M. Boleslav - I. poločas: Šeda - Kysela, Kúdela, Křapka, Mendy - Ščuk, Rada - Zahustel, Magera, Bartl - Chramosta.
II. poločas: Veselovský - Bořil, Vraštil, Šisler, Koch - Milla, Malpon - Štohanzl, Chramosta (61. Pajer), Fabián - Klobása. Trenér: Jarolím.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39