Za Slavii nastoupil Jablonský a Škutka, tým porazil Jihlavu i Bohemians

Damien Boudjemaa ze Slavie (vlevo) a Peter Šulek z Jihlavy bojují o míč. | foto: ČTK

1 2015
Tři góly během pěti minut a slávističtí fotbalisté slaví v přípravě druhé vítězství. V tréninkovém centru v Horních Počernicích porazili Jihlavu 4:1, která potřetí vysoko prohrála. To pražská Dukla pokračuje v povedených výsledcích, v Modré u Děčína porazila Teplice 4:1.

Slavia rozhodla o vítězství třemi brankami mezi 64. a 69. minutou. Celý zápas odehrál navrátilec Tomáš Jablonský, v závěru se dostal na hřiště také slovenský útočník Dávid Škutka, který se vrátil z hostování v Podbrezové.

Jablonský trenéra Dušana Uhrina mladšího zaujal. „Zahrál dobře. Uvidíme, jak se bude jevit dál, ale chceme ho určitě podepsat,“ uvedl Uhrin.

S útočníkem Radkem Voltrem, který nastupoval za Žižkov, už je Slavia na angažmá dohodnutá.

Jihlava vysokou porážkou potvrdila výsledkově hrubě nepovedený úvod přípravy. Vysočina v minulých dnech utrpěla debakly 0:6 se Slovanem Bratislava a 1:6 s Duklou, jedinou výhru si připsala proti nováčkovi I.A třídy Žebětínu (9:2).

„Další nepříznivý výsledek nás samozřejmě velice mrzí, protože je nám jasné, že veřejnost sleduje i přípravné duely. Rád bych ale zdůraznil, že v přípravě nepředstavují výsledky nejdůležitější faktor. Zápasy v sezoně a v přípravě jsou úplně něco jiného,“ řekl trenér Luděk Klusáček.

„Opět jsme inkasovali více branek, což má svoji příčinu. Jednoduše máme v sestavě větší počet slabších fotbalistů než naši soupeři. Je to daň za množství hráčů, které zkoušíme.“

Slavia vyhrála i druhý dnešní zápas. Trenér Dušan Uhrin postavil odlišnou sestavu a ta zvítězila v Ďolíčku ve vršovickém derby 1:0 nad domácími Bohemians 1905. Rozhodl netradiční střelec stoper Marek Kodr. „Klokani“ testovali tři zahraniční hráče - Uruguayce Alejandra Acostu, Chorvata Tomislava Havojiče a Srba Danijela Morariju.

Naopak dobrou formu potvrdila Dukla, která rovněž zásluhou tří branek v druhé půli porazila Teplice. Pražský klub zvítězil i ve čtvrtém přípravném utkání, naopak Severočeši podruhé za sebou prohráli. Oba týmy nastoupily s černými páskami a držely minutu ticha k uctění památky v pondělí zesnulé legendy Dukly Josefa Masopusta.

Tři ligové celky otočily nepříznivé skóre 0:1 proti soupeřům z druhé nejvyšší soutěže. Liberec porazil Varnsdorf 2:1, Příbram zdolala Táborsko 4:2 a Slovácko ještě o gól vyšším poměrem vyhrálo nad Karvinou. Gólem se blýskli testovaní hráči Francis Koné z Toga a Slovák Roman Sabler.

Ostrava díky dvěma povedeným střelám do horního rohu v podání Kukece a Helešice zvítězila 2:1 nad Wiener Neustadtem, který sestoupil z rakouské ligy. Nováček nejvyšší soutěže Zlín vyhrál nad slovenským druholigovým Sencem 1:0.

Slavia - Vysočina Jihlava 4:1 (1:1)
24. Červenka, 64. Baéz, 66. Bazal, 69. Piták - 32. Batioja.
Slavia: Rakovan - Mikula, Latka, Deli (80. Kodr), Jablonský - Fotr (60. Diop), Baéz (73. Souček), R. Hrubý, Bazal - Piták - M. Červenka (77. Škutka). Trenér: Uhrin ml.
Jihlava, 1. poločas: Štěpanovský - Addo, Kryštůfek, J. Krejčí, Sladký - Demeter, Opluštil - Batioja, Přeučil, Kukol - Klíma; 2. poločas: Štěpanovský - Addo, Pedro, Tlustý, Sladký - Marek, Opluštil (58. Dvořák) - Fulnek, Nerad, Klusák - Klíma (58. Mešanovič). Trenér: Klusáček.

Bohemians - Slavia 0:1 (0:0)
Branka:
72. Kodr.
Bohemians: Zlámal (46. Dočekal) - Hašek (56. Pauschek), Škerle (46. Žaloudek), Šmíd, Morariju (56. Šírl) - M. Vukadinovič (56. Bartek), Jirásek (46. Hubínek), Jindřišek (46. M. Jarolím), Havojič (56. Čížek) - Acosta (73. Blecha) - Schick (56. Moravec). Trenér: Pivarník.
Slavia: Hrubeš - Michal Švec I., Kodr, Bílek, Fialka (22. Mysliveček) - Prošek (74. Peterka), Boudjemaa (83. R. Hrubý), Souček, M. Dostál - Škutka (66. M. Červenka), Diop. Trenér: Uhrin ml.

FK Teplice - Dukla Praha 1:4 (1:1)
33. Bratanovič - 24. Jakub Mareš, 50. Beauguel, 74. Marek Hanousek, 86. Berger.
Teplice: Grigar - Drame (85. Lüftner), Matula, Hošek, Krob - Hora (41. Vondrášek), Breite, Táborský (60. Ljevakovič), Balázs (60. Novotný) - Bratanovič (60. Kapolongo), Potočný (60. Vachoušek). Trenér: Vavruška.
Dukla, 1. poločas: Chudý - Miloševič, Štetina, Hlinka, Vrzal - Daniel Tetour, Čajič, Považanec - Néstor, Manzia, Jakub Mareš; 2. poločas: Chudý - Kluk, Jeřábek, Hlinka, Jurendič - Marek Hanousek, Miloševič (65. Gedeon), Koval - Manzia (65. Berger), Beauguel, Čajič (65. Krmenčík). Trenér: Kozel.

Liberec - Varnsdorf 2:1 (0:1)
52. Bakoš, 70. Pimpara - 2. Jurča.
Liberec: I. poločas: Lukáč - Mudra, Pokorný, Hovorka, Fleišman - Soungole, Pavelka - Hadaščok, Folprecht, Sus - Luckassen. II. poločas: Lukáč - Coufal, Pimpara, Karišik, Bartošák - Sackey, Soungole (65. Bong) - Delarge, Šural, Ndiaye - Bakoš. Trenér: Trpišovský.

Slovácko - Karviná 5:2 (1:1)
31. Sabler, 51. Kalouda, 70. Koné, 80. Galuška, 88. Havlík - 17. Puchel, 66. Duda.
Slovácko: I. poločas: Daněk - Reinberk, Simerský, Hofmann, Prajza - Šumulikoski - Hlúpik, Valenta, Sadílek, Civič - Sabler. II. poločas: Heča - Kuncl, Simerský, Hofmann, Jeleček - Daníček - Galuška, Kalouda, Havlík, Kerbr - Koné. Trenér: Habanec.

Senec - Zlín 0:1 (0:1)
Branka:
44. Višněvský.
Zlín: I. poločas: Adamuška - Pazdera, Jugas, Hájek, Benčík - Višněvský, Janíček, Motal, Castanier - Železník, Poznar. II. poločas: S. Dostál - Blanař, Malý, Hubáček, Matějov - Kopečný, Hlobil, Janíček, Bartolomeu - Š. Červenka, Jordan. Trenér: Páník.

Wiener Neustadt - Baník 1:2 (1:1)
39. Takougnadi - 14. Kukec, 82. Helešic.
Baník: Šrom - Byrtus (46. Vengřinek), Frydrych, Kaša, Holzer - Šichor, Foltyn (46. Matěj) - Kukec (60. Mišák), Narh, Mondek (68. Helešic) - Alispahič (60. De Azevedo). Trenér: Korytář.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41