Breznaník se při debutu za Duklu trefil, Bohemians remizovali s Rapidem

Ústecký fotbalista Jan Peterka (vlevo) sleduje střelecký pokus Ulricha Kapolonga z Teplic. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

30 2016
Premiéra v dresu pražské Dukly vyšla Michalu Breznaníkovi skvěle. Slovenský záložník, jenž má do Dukly namířeno ze Sparty, pomohl gólem k remíze 1:1 s ukrajinským Dniprodzeržinskem. Bohemians taktéž v Turecku smazali dvoubrankovou ztrátu proti Rapidu Vídeň a remizovali 2:2.

Rapid, který na podzim ve skupině Evropské ligy dvakrát porazil Plzeň, vedl po půl hodině 2:0 díky tvrdé střele Jeliče a proměněné penaltě Schwaba. Těsně před koncem poločasu ale snížil zblízka Mikuš a v 78. minutě vyrovnal tečovanou ranou střídající Bartek. Bohemians tak s rakouským vicemistrem uhráli stejný výsledek jako před rokem.

Breznaník nastoupil v základní sestavě Dukly na pozici levého křídla a ve 38. minutě vyrovnal po přihrávce Vašíčka. Další gól ale už Pražané nedali a v pátém utkání zimní přípravy poprvé nezvítězili.

Zimní příprava

Kompletní přehled výsledků všech přípravných zápasů

Slovácko v úvodním utkání v Turecku přestřílelo polský Bialystok 4:3. Jagiellonia krátce po poločase vedla už o tři branky, ale obrat týmu z Uherského Hradiště odstartoval v 50. minutě Košút. Chvíli po něm přidal druhý gól Havlík a v 87. minutě vyrovnal Došek. V nastavení pak o těsném triumfu Slovácka rozhodl Diviš.

Proti polskému soupeři uspěla i Olomouc, která v prvním duelu na tureckém kempu porazila Pogon Štětín 3:1. Za Sigmu se poprvé od příchodu na hostování z Plzně trefil bosenský útočník Mahmutovič.

Nerozhodnými výsledky zahájili soustředění v Turecku fotbalisté Liberce, Příbrami i Brna. Slovan se s rumunským celkem Targu Mures rozešel smírně 1:1. Středočeské mužstvo remizovalo 0:0 s Jagodinou, stejně jako Zbrojovka s jiným srbským soupeřem Voždovacem.

Jihlava zakončila soustředění v Antalyi výhrou 1:0 nad MTK Budapešť, o které rozhodl v 80. minutě navrátilec z Plzně Kučera. Vysočina tak neprohrála ani své historicky 14. utkání v Turecku.

I ve svém druhém zápase v Beleku zvítězil Zlín. Po výhře 3:2 nad kazašským Atyrau dnes prvoligový nováček zdolal Saburtalo Tbilisi 1:0 zásahem Diopa z 80. minuty.

V jediném sobotním utkání, které se hrálo v Česku, zvítězily Teplice nad druholigovým Ústím nad Labem 2:0. Mezi střelce se zapsali Hošek a Chukwuma.

Teplice - Ústí nad Labem 2:0 (1:0)
24. Hošek, 77. Chukwuma.
Teplice: Plachý - Vondrášek (72. Bílek), Hošek, Dimitrovski, Novotný - Matula - Fillo, Kodeš, Táborský (79. D. Richter), Gregáň (81. Pecháček) - Kapolongo (60. Chukwuma).

Bohemians Praha 1905 - Rapid Vídeň 2:2 (1:2)
45.+1 Mikuš, 78. Bartek - 8. Jelič, 30. Schwab z pen.
Bohemians: Zlámal - Čögley, Šmíd, Gajič, Švec - Jirásek, Jindřišek (46. Hradecký), Hubínek - Acosta (46. Schick), Mosquera - Mikuš (75. Bartek).

Jihlava - MTK Budapešť 1:0 (0:0)
Branka:
80. T. Kučera.
Jihlava: Hanuš - Vaculík, J. Krejčí, Šourek, Mišůn - T. Kučera, Hronek (65. Nerad) - Kukol (82. Dvořák), Šulek (82. Demeter), Bazal (46. Fulnek) - Voltr (65. Marcin).

Příbram - FK Jagodina (Srb.) 0:0
Příbram, I. poločas:
Hruška - Sus, Chaluš, Zápotočný, Mudra - Pilík, Tregler, Hnaníček, Suchan, Rezek - Bednář. II: poločas: Švenger - Sus, Dosoudil, Chaluš, Mudra - Pilík, Krameš, Štípek, Rezek, Šabala - Bednář.

Liberec - ASA Targu Mures (Rum.) 1:1 (0:1)
50. Ljulka - 7. Balaur.
Liberec: Hladký - Ljulka, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Bartl, Sýkora (60. Folprecht), Karafiát (46. Bláha), Vůch (60. Jefremov) - Bakoš, Rabušic.

Dukla Praha - Stal Dniprodzeržinsk (Ukr.) 1:1 (1:1)