Liberec táhl Vůch, za Duklu se dvakrát trefil Vašíček, Boleslav pálila

Liberec svůj přípravný zápas vyhrál, ilustrační snímek | foto: Ota Bartovský, MAFRA

26 2016
Českým fotbalovým týmům se v úterních přípravných zápasech proti slovenským soupeřům dařilo. Liberec zvládl napínavou přestřelku, porazil Trnavu 4:3 a následně si stejným poměrem poradil ještě s Ústím nad Labem. Dukla vyhrála 3:1 nad Ružomberokem. Mladá Boleslav rozprášila na soustředění v Rakousku tamní Vorwärts Steyr 8:1.

Liberec dal v posledních čtyřech přípravných zápasech patnáct gólů. Naposledy po čtyřech Trnavě a Ústí nad Labem, se kterými hrál v úterý.

První poločas proti Trnavě vyhrál jednoznačně 3:0, když u všech gólů byl záložník Vůch. Ten v Liberci hostuje z Plzně. Nejdřív po faulu na něj proměnil Bakoš penaltu, pak přihrál Rabušicovi na druhý gól a třetí přidal sám.

Trnava po přestávce snížila na rozdíl jediného gólu, ale patnáct minut před koncem dal svou první branku za muže 19letý Pulkrab. Ten se v Liberci snaží prosadit ze Sparty, kde je kmenovým hráčem.

Mimochodem, Pulkrab odehrál i celý následný zápas proti Ústí nad Labem. Také druholigového soupeře Liberec zdolal 4:3.

Zimní příprava

Kompletní přehled přípravných zápasů

Jan Štohanzl na tréninku fotbalistů Slavie

Ale zpátky k Trnavě. Ta stačila snížit, ale na výhře Liberce 4:3 už to nic nezměnilo.

Dařilo se také Dukle, která porazila Ružomberok 3:1. Dvakrát se prosadil útočník Vašíček, jenž v pražském mužstvu hostuje z Olomouce.

Dukla zatím vyhrála všechny čtyři přípravné zápasy. Nyní ji čeká soustředění v Turecku, kde už bude ladit formu na začátek jarní části ligy v polovině února.

Liberec - Trnava 4:3 (3:0)
15. Bakoš z pen., 38. Rabušic, 41. Vůch, 76. Pulkrab - 63. a 82. Depetris, 55. Tambe z pen.
Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Delarge, Folprecht, Machuča, Vůch (46. Pulkrab) - Rabušic, Bakoš (60. Bartl).

Liberec - Ústí nad Labem 4:3 (4:2)
Branky: 9. a 15. z pen. Bartl, 34. Jefremov, 42. Sýkora - 4. Procházka, 39. Suškin, 63. Miskovič z pen.
Liberec: Hladký - Ljulka, Karafiát, Chlumecký (60. Šustr), Sýkora - Soungole, Bláha - Jefremov, Shala, Bartl - Pulkrab.

Dukla - Ružomberok 3:1 (3:0)
Branky Dukly:
12. a 17. Vašíček, 37. Tetour.
Dukla, 1. poločas: F. Rada - Juroška, Štetina, Smejkal, Vrzal - Marek Hanousek, Považanec, Daniel Tetour - Berger, Vašíček, Jakub Mareš. 2. poločas: Hroššo - Miloševič, Smejkal, Gorkšs, Preisler - Marek Hanousek, Daniel Tetour, Berger - Néstor, Beauguel, Manzia.

Vorwärts Steyr - FK Mladá Boleslav 1:8 (0:8)
Branky M. Boleslavi:
8. a 38. Přikryl, 13. z pen. a 26. Chramosta, 4. Takács, 22. Čermák, 32. Magera, 43. J. Rada.
M. Boleslav, 1. poločas: Diviš - J. Kysela, Kúdela, Polom, Fleišman - Takács, J. Rada - Čermák, Magera, Přikryl - Chramosta. 2. poločas: Diviš - Křapka, Vraštil, Čmovš, Pauschek - Ščuk, J. Rada - Ladra, Magera, Malpon - Klobása.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39