Chramosta už střílí za Plzeň, Slavia skončila v Čelákovicích třetí

Radost fotbalistů Dukly po gólu v přípravném utkání. | foto:  Dan Materna, MAFRA

28 2014
Fotbalový útočník Jan Chramosta už dává góly za Plzeň, kde hostuje z Mladé Boleslavi. V přípravném utkání proti Mostu se podílel na vítězství 5:1 třemi góly. Slavia na turnaji v Čelákovicích skončila na třetím místě.

Přípravné období se v Česku rozjelo naplno - v sobotu proběhly turnaje v Čelákovicích, Dubí, Benátkách nad Jizerou a Žirovnici. Další prvoligové týmy si pak domluvily přátelské zápasy.

Plzeň navázala na dvě předchozí vítězství a porazila i druholigový Most. Třemi góly se na výhře 5:1 podílel útočník Chramosta, který v kádru vicemistra hostuje z Mladé Boleslavi. Připsal si tak premiérové branky v plzeňském dresu.

„Sice jsem se poprvé prosadil až teď, tedy ve třetím zápase, ale jsem za to moc rád. Je super, že to tam dneska padalo a že jsem na góly nečekal moc dlouho,“ uvedl Chramosta pro klubový web.

Svěřenci trenéra Uhrina prohrávali, ale zásluhou Tecla vyrovnali a ve druhém poločase díky Chramostovým gólům skóre otočili. Jednou brankou se na vítězství podílel i Kolář.

Plzeň má za sebou tři přípravné zápasy proti soupeřům z nižších soutěží. Všechny tři vyhrála. Příští týden odjíždí na soustředění do Rakouska, kde ji čekají protivníci ze zahraničí. Nejzvučnější jméno má Lokomotiv Moskva.

Viktoria Plzeň - Baník Most 5:1 (1:1)
58. z pen., 64. a 84. Chramosta, 33. Tecl, 66. Kolář - 8. Nguyen.
Plzeň, 1. poločas: Kozáčik - Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský - Horváth, Hrošovský - Vaněk, Tecl, Kovařík - Bakoš. 2. poločas: Pavlík - Řezník (62. Hrošovský), Hejda, Procházka, Kovařík - Hořava, Chrien (70. Tecl) - Rajtoral, Kolář, Petržela - Chramosta. Trenér: Uhrin.

Slovácko - Žilina 2:1 (0:0)
62. Došek, 78. Diviš - 69. Gorelčík.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Rada, Mezlík, Šimko - Diviš, Havlík, Šumulikoski, Valenta, Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.

Slovácko - Žilina 1:1 (0:0)
55. Sadílek - 85. Michlík.
Slovácko: Heča - Jeleček, Břečka, Suchý, Pilka (57. Galuška) - Galuška (46. Civič), Sadílek, Bartoš, Trávník, Fojtášek - Kübl.

Turnaj v ČelákovicíchČeské týmy překonal slovenský mistr

FINÁLE: Dukla Praha - Slovan Bratislava 0:1 (0:1)
Branka:
13. Fořt.
Dukla: Rada - Radoš (70. Juroška), Polom, Jeřábek, Matěj Hanousek - Čajič, Hlinka, Ouedraogo - Berger, Krmenčík, Čapek (41. Svoboda). Trenér: Kozel.

ZÁPAS O 3. MÍSTO: Příbram - Slavia Praha 0:2 (0:1)
32. Červenka, 44. Juhar.
Příbram: Rondzik - Matějů, Hájovský, Hnaníček, Pleško - Řezáč, Volešák (63. Tregler), Krbeček (72. Mareš), Suchan (54. Danoski), Hajrapetjan (54. Zeman) - Kraut.
Slavia: Hrubeš - Dostál (41. Kodr), Mikula, Dobrotka, Bejbl - Gecov (37. Čepelák) - Vukadinovič (53. Jankto), Hrubý, Koreš - Juhar - Červenka (63. Sodoma).

SEMIFINÁLE: Dukla Praha - Příbram 2:0 (1:0)
33. Juroška, 54. Preisler.
Dukla: Chudý - Pospíšil, Vorel, Jeřábek (41. Hlinka), Preisler - Gedeon, Hanousek, Černý - Juroška (72. Svoboda), Procházka, Manzia (72. Čapek). Trenér: Kozel.
Příbram: Boháč (41. Štěpanovský) - Sus, Tregler, Hnaníček (41. Hájovský), Husár - Mareš, Danoski (67. Řezáč), Tarczal (35. Krbeček), Barák (41. Pleško), Zeman - Slepička (51. Kayembe). Trenér: Čuhel.

SEMIFINÁLE: Slavia - Slovan Bratislava 1:1 (0:1), na penalty 6:7
58. Jankto - 23. Soumah.
Slavia: Berkovec (41. Rakovan) - Nitrianský, Latka, Souček (41. Kodr), Tusjak - Salašovič, Zmrhal - Prošek, Boudjemaa (41. Šimeček), Hurka (41. Jankto) - Vošahlík. Trenér: Beránek.

Turnaj v Benátkách n. Jiz.Ve finále budou Jablonec a Boleslav

FINÁLE: Jablonec - Mladá Boleslav 2:2 (0:1), na pen. 11:10
66. Romera, 67. Hubník - 5. a 65. Magera.
Jablonec: Šebek - Fantiš (60. Novák), Pernica, Kysela, Mišun - Kovář, Pospíšil, Kubista, Crnkič - Doležal, Jun.
Mladá Boleslav: Miller - Thalamy (51. Bartl), Vraštil, Smejkal, Rosa - Skalák (59. Eliáš), Šisler (55. Moukanza), Ščuk, Štohanzl (79. Mehanovič) - Magera (66. Bořil), Ďuriš.

ZÁPAS O 3. MÍSTO: Bohemians Praha 1905 - Hradec Králové 2:1 (0:1)
44. Havel, 65. Mikuš - 33. Dvořák z pen.
Bohemians, 1. poločas: Havránek - Moravec, Cseh, Krch, Kalina - Jeremenko, Hubínek, Rada, Mosquera - Bratanovič, Janga. 2. poločas: Havránek - Ibeagha, Brabec, Šmíd, Růžička - Nerad, Jindřišek, Budínský, Havel - Bourenane, Mikuš.
Hradec: Koubek (41. Kuciak) - Malinský, Rolko, P. Mareš (47. Sixta), Čermák - Štípek, Janoušek, Vlkanova, Sixta (41. Kaspřák), Zelený - Dvořák.

SEMIFINÁLE: Bohemians Praha 1905 - Jablonec 0:2 (0:1)
35. Mišůn, 69. Kopic.
Bohemians, 1. poločas: Gabriš - Ibeagha, Brabec, Šmíd, Růžička - Nerad, Jindřišek, Mikuš - Bourenane, N'Dekre, Artemuk. 2. poločas: Gabriš - Moravec, Cseh, Šmíd, Kalina - Hubínek, Janga, Rada - Jeremenko, Bratanovič, Mosquera. Trenér: Pivarník.
Jablonec, 1. poločas: Hrubý - Skwarczek, Kysela, Pernica, Mišůn - Fantiš, Kovář, Pospíšil, Crnkič - Hubník, Jun. 2. poločas: Hrubý - Romera, Beneš, Rossi, Novák - Kopic, Kubista, Loučka, Moulis, Čížek - Doležal. Trenér: Šilhavý.

SEMIFINÁLE: Mladá Boleslav - Hradec Králové 1:0 (0:0)