Boleslav pod trenérem Svědíkem znovu vyhrála, Liberci dala čtyři góly

Momentka z utkání zimní fotbalové Tipsport ligy mezi Mladou Boleslaví a Libercem. Na snímku jsou Marek Matějovský (vlevo) a Michal Obročník (vpravo). | foto: ČTK

15 2017
Fotbalisté prvoligové Mladé Boleslavi v přípravě i podruhé vyhráli. Pod trenérem Martnem Svědíkem úspěšně vstoupili do zimní Tipsport ligy vysokým vítězstvím 4:1 nad Libercem. O góly se o to postarali Jan Chramosta, posila Jakub Nečas a Tomášové Přikryl a Fabián. Za Liberec snížil Ondřej Karafiát.

Mladé Boleslavi se dařilo zejména v prvním poločase, kdy Liberecjasně přehrávala. Už v sedmé minutě utekl obraně Chramosta a prostřelil gólmana Hladkého. Krátce nato zvýšil Nečas, který po rychlé akci středem hřiště přeloboval brankáře.

Domácí zahodili další šance a skóre se změnilo až krátce po změně stran Přikrylovou zásluhou. Pak se ale Liberec dostal do hry a snížil po trefě Karafiáta z dálky. V závěru ale vrátil Mladé Boleslavi tříbrankovou výhru Fabián střelou z hranice vápna přesně k tyči.

„Panuje spokojenost s prvním poločasem, tam byly principy a parametry, které v naší hře chceme mít. Druhý poločas byl mnohem horší. Takže stále je na čem pracovat a co si vytýkat,“ řekl po utkání Svědík. „Výsledek nic neznamená, pořád je to jen příprava. Jde hlavně o zpětnou vazbu, co musíme zdokonalovat, a o poznávání hráčů,“ dodal.

Pro Liberec šlo o první utkání přípravy po návratu z kondičního soustředění na Kypru. „Před třemi dny jsme byli v teple na přírodní trávě, teď jsme v zimě na umělce, ale musíme se přizpůsobit. V únoru to nebude o moc lepší,“ uvedl trenér Liberce Jindřich Trpišovský.

„Boleslav byla rychlejší a dynamičtější, my měli problém s komunikací a prostorem, protože jsme dosud trénovali hlavně na malém hřišti. Máme ale hodně na čem pracovat. Hlavně v obraně,“ připustil Trpišovský, kterému chybělo několik zkušených hráčů včetně Milana Baroše, Lukáše Pokorného, Martina Latky, Davida Hovorky či Egona Vůcha.

Zimní fotbalová Tipsport liga

Skupina B (Mladá Boleslav)

Mladá Boleslav - Liberec 4:1 (2:0)
Branky: 7. Chramosta, 12. Nečas, 48. Přikryl, 84. Fabián - 66. Karafiát.

Sestavy: Mladá Boleslav - I. poločas: Šeda - Pauschek, Da Silva, Král, Fleišman - Takács, Valenta - Přikryl, Magera, Nečas - Chramosta. II. poločas: Vejmola - Jánoš, Křapka, Hůlka, Fabián - Kúdela, Mareš - Přikryl, Matějovský, Kalabiška - Vukadinovič. Trenér: Svědík.

Liberec: Hladký - Coufal, Kubuškin (46. Karafiát), Piško, Bartošák - Bartl (46. Ševčík), Machuča (46. Obročník), Breite, Šulc - Ekpai (46. Bláha), Voltr. Trenér: Trpišovský.

1. FC Viktoria Plzeň 26 18 5 3 39:16 59
2. SK Slavia Praha 25 17 7 1 53:17 58
3. AC Sparta Praha 26 14 7 5 41:22 49
4. FK Mladá Boleslav 26 12 9 5 40:27 45
5. FK Teplice 25 11 7 7 33:22 40
6. Fastav Zlín 26 10 8 8 32:29 38
7. FK Jablonec 25 8 8 9 37:34 32