Fotbalisté Kosova prožili vítěznou premiéru, zdolali Faeřany

Kosovský fotbalista Albert Bunjaku (vpravo) se raduje z gólu v duelu s Faerskými ostrovy. | foto: Reuters

3 2016
Fotbalisté Kosova slavili v prvním oficiálním mezistátním zápase premiérovou výhru. Pouhé tři týdny po přijetí do FIFA porazili v přípravném utkání ve Frankfurtu nad Mohanem Faerské ostrovy 2:0, přestože hráli téměř hodinu v deseti.

Historicky první branku kosovské reprezentace si připsal Albert Bunjaku, který se trefil hlavou těsně před poločasem. Skóre duelu uzavřel v poslední minutě normální hrací doby Flamur Kastrati.

Prvním vyloučeným kosovským hráčem na mezinárodní scéně se stal Bersant Celina. Záložník Manchesteru City dostal červenou kartu ve 35. minutě za strčení do soupeře. V plném počtu ale nedohrál ani soupeř, deset minut před koncem musel předčasně ze hřiště Bogi Petersen.