Bohemians jsou ve finále Tipsport ligy, Mahmutovič nedal penaltu

Matúš Mikuš z Bohemians (vlevo) a Petr Tlustý z Jihlavy. | foto: ČTK

23 2016
Ve finále Tipsport ligy se utkají Bohemians 1905 a Zlín. Oba týmy měly sobotní semifinále na Vyšehradě ulehčené tím, že za jejich soupeře Olomouc (4:2) resp. Mladou Boleslav (6:2) nastoupili hráči převážně z juniorského týmu. V dalším přípravném utkání Olomouc zvítězila nad Trnavou, Slovácko podlehlo Trenčínu.

Fotbalisté Mladé Boleslavi zahájili soustředění v Rakousku výhrou 2:1 nad druholigovým Lieferingem. Za středočeský tým se v Salcburku trefili zimní posila ze Sparty Tomáš Přikryl a zkušený Rudolf Skácel.

Přikryl otevřel skóre v 17. minutě, Skácel přidal druhou branku krátce po změně stran. Za Liefering už jen v závěru snížil Dwamena. Boleslav ještě v úterý čeká třetiligový celek Vorwärst Steyr. Vyvrcholením soustředění pro svěřence Karla Jarolíma bude páteční souboj s úřadujícím rakouským mistrem Salcburkem.

Teplice na závěr soustředění v chorvatském Medulinu porazily Zaprešič na penalty 5:4, v normální hrací době skončilo utkání 2:2 po gólech Dresslera a Kukece. Severočeši obsadili na Arena Cupu páté místo.

Příbram zvítězila na půdě třetiligového Písku hladce 4:0. Hned v první minutě se prosadil lotyšský reprezentant Šabala, který čeká, zda se středočeskému klubu povede domluvit s Bruggami na jeho hostování. Další zásahy přidali testovaný obránce Liberce Mudra a Dosoudil s Volfem.

Olomouc vyhrála na půdě Trnavy 1:0 brankou střídajícího Moulise ze 77. minuty. Ani ve druhém duelu za Sigmu se neprosadil útočník Mahmutovič. Bosňan hostující z Plzně v první půli neproměnil penaltu.

Tipsport liga

Finále Tipsport ligy se uskuteční na Vyšehradě v neděli od 13.30.

Zlín využil toho, že Mladá Boleslav nasadila převážně juniory, protože áčko odcestovalo na soustředění do Rakouska. Zlín tak od začátku diktoval tempo, ale o vysokém vítězství rozhodl čtyřmi góly až po poločase. Hned v prvním zápase za Fastav se prosadil senegalský útočník Dame Diop, který je v klubu na testech z pražské Slavie.

„Museli jsme přizpůsobit hru terénu, což se nám povedlo a dali jsme i góly. Ve finále to bude zase jiný fotbal na snad lepším terénu. S Olomoucí jsme už hráli, už se známe, takže bychom si rádi zahráli i s Bohemkou,“ řekl zlínský trenér Bohumil Páník.

Přání se mu splnilo. Bohemians sice s juniorským týmem Olomouce měli víc práce, ale nakonec zvítězili 4:2. Olomoucký první tým ve stejný den hrál přípravu na Slovensku.

Přípravná utkání ligových mužstev

Mladá Boleslav - FC Liefering 2:1 (1:0)
17. Přikryl, 49. Skácel - 83. Dwamena.
Mladá Boleslav, 1. poločas: Šeda - J. Kysela, Kúdela, Čmovš, Pauschek - Ščuk, Čermák - Skalák, Chramosta, Přikryl - Baroš; 2. poločas: Šeda - Pauschek, Kúdela, Polom, Fleišman - J. Rada, Čermák - Skácel, Magera, Přikryl - Klobása. Trenér: Jarolím.

AS Trenčín - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)
Branka: 9. Guba.
Slovácko: Heča - Chýla (60. Šimko), T. Rada (46. Hofmann), Břečka (46. Košút), Kuncl (60. Reinberk) - Biolek, Havlík, Šumulikoski (60. Sadílek), Daníček, Civič (46. Kerbr) - Diviš (60. Koné). Trenér: Habanec.

Spartak Trnava - Sigma Olomouc 0:1 (0:1)
Branka:
77. Moulis.
Olomouc: M. Buchta - Zahradníček (60. Hála), Rode, Radakovič, Vepřek (60. Falta) - Petr (60. Štěpán), Houska, Šindelář, Navrátil (60. Moulis) - Malec (60. Ordoš), Mahmutovič. Trenér: Jílek.

FK Teplice - Inter Zaprešič 2:2 (1:0), pen. 5:4
Branky Teplic:
19. Dressler, 55. Kukec, rozhodující penalta Táborský.
Teplic: Chudý - Hora (46. Vondrášek), Jeřábek (60. Breite), Dimitrovski (46. Hošek), Krob - Ljevakovič - Dressler (46. Fillo), Kodeš (60. Lüftner), Vachoušek (46. Táborský), Kukec (60. Gregáň) - Vaněček (46. Kapolongo). Trenér: Vavruška.

FC Písek - 1. FK Příbram 0:4 (0:2)
1. Šabala, 17. Dosoudil, 51. Mudra, 76. Volf.
Příbram: Hruška (46. Švenger) - Sus (46. Divíšek), Zápotočný (46. Kilián), Dosoudil, Mudra - Pilík (46. Brandner), Hnaníček, Krameš (46. Rezek), Moravec (38. Jiří Mareš) - Šabala, Bednář (46. Volf). Trenér: Tobiáš.

TIPSPORT LIGA, SEMIFINÁLE

Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 6:2 (2:1)
17. Diop, 43. Malý, 55. Jordan, 60. Holík, 77. Fantiš, 79. Š. Červenka - 36. a 72. Takács.
Zlín, 1. poločas: S. Dostál - Pazdera, Malý, Hájek, Benčík - V. Vukadinovič, Janíček, Masař, Bartolomeu - Diop, Poznar; 2. poločas: Holý - Kopečný, Jugas, Hubáček, Matějov - Fantiš, Motal, Holík, Koreš - Jordan, Š. Červenka. Trenér: Páník.
M. Boleslav: Veselovský - Glöckner (65. Vodháněl), Křapka, Vraštil, Mendy (46. Lacek, 75. Dratva) - Takács, Kateřiňák (46. Houžvička) - Malpon, Albina (65. Lukeš), Ladra - Kozma (46. Bečirevič). Trenér: Pechanec.

Bohemians Praha 1905 - Sigma Olomouc 4:2 (1:1)
Branky: 42. Jirásek, 77. Šmíd, 81. Hubínek, 82. Schick - 36. a 51. Chorý.
Bohemians, 1. poločas: Zlámal - Hašek, Krch, Gajič, Švec - Jindřišek - Acosta, Jirásek, Blecha, Mosquera - Čížek; 2. poločas: Zlámal - Čögley, Šmíd, Gajič, Havel - Jindřišek - Bartek, Hubínek, Lulič, Schick - Mikuš. Trenér: Pivarník.
Olomouc: Spurný - Texl, O. Ševčík (81. Seibert), Štěrba (46. Krayzel), Jemelka (46. Svozil) - Hladík (46. A. Ševčík), Kalvach (89. Látal), Habusta, P. Ševčík (46. Yunis), Buchvaldek (46. Hýbl) - Chorý (78. Schmidt). Trenér: Chromý.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
6. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
7. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10