Slavia dala na soustředění v Rakousku pět gólů Krasnodaru

Radost slávistických fotbaliistů | foto: ČTK

27 2013
Fotbalová Slavia zvítězila ve svém druhém vystoupení na soustředění v Rakousku 5:3 nad ruským týmem FC Krasnodar.

Krasnodar začal lépe a po pěti minutách otevřel skóre. Pražané ale ještě do přestávky srovnali, když se v 23. minutě prosadil hlavou Dávid  Škutka.

Kouč Michal Petrouš poslal do druhé půle řadu mladíků, na hře týmu to ale nebylo nijak poznat. Naopak vstup do druhého poločasu vyšel Slavii na výbornou, Milan Nitrianský, Petr Kolařík a Martin Juhar mezi 49. a 64. minutou zajistili Pražanům třígólové vedení. Pátou branku přidal další mladík Josef Bazal.

V sestavě kvůli zdravotním problémům chyběli Ondřej Petrák, Marcel Gecov a Martin Fenin. V neděli Slavii čeká v Rakousku poslední zápas proti německému Fürthu, v němž by měl nastoupit brankář Radek Černý.

Přípravné fotbalové utkání v Rakousku

Slavia - FC Krasnodar 5:3 (1:1)
23. Škutka, 49. Nitrianský, 62. Kolařík, 64. Juhar, 75. Bazal - 5. a 86. Wanderson, 68. Joazinho z pen.  Sestava Slavie: I. poločas: Čontofalský - Dostál, Bortel, Čepelák, Čonka - Mičola, Šimeček, Kisel - Hrubý, Koreš - Škutka. II. poločas: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Kolařík, Tusjak - Šimeček - Hurka, Bazal, Zmrhal, Juhar - Vondráček. Trenér: Petrouš.

1. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 8:1 12
2. SK Sigma Olomouc 4 3 0 1 7:3 9
3. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
4. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
5. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6
8. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5