Slavia v přípravě remizovala s Ružomberkem, z penalty skóroval Ščuk

14 2016
Fotbalisté Slavie druhý přípravný duel před novou sezonou nevyhráli. Po vítězství nad třetiligovým Benešovem (4:1) se střetli se slovenským Ružomberkem, s nímž jen remizovali 1:1. V akci bylo hned několik posil a jedna z nich se i trefila. Záložník Jasmin Ščuk skóroval z penalty.

Ščuk poslal Slavii do vedení, ale svěřenci trenéra Uhrina ho neudrželi. V 70. minutě totiž vyrovnal Ďubek.

Ti diváci, kteří dorazili na stadion v Čáslavi, mohli vidět v akci hned několik nových slávistických tváří. Ve stoperské dvojici vedle stálice Deliho nastoupil Michael Ngadeu Ngadjui, v záloze operoval Ščuk a také Ruslan Mingazov, jehož příchod Slavia oznámila v den utkání (více čtěte ZDE).

Úterní slávistické posily

Zároveň se v útoku objevila čerstvá posila, nizozemský útočník Mick van Buren.

Kouč Uhrin po půli vystřídal takřka celou jedenáctku a ta těsné vedení nenavýšila. Ba naopak, Ružomberok využil přímý kop a Ďubek srovnal na konečných 1:1.

Slavia pokračuje v přípravě na novou sezonu, která jí začne už 14. července úvodním utkáním 2. předkola Evropské ligy, dalším přátelským střetnutím. To je na programu v sobotu se Slovanem Bratislava.

Přípravné utkání

hráno v Čáslavi

Slavia Praha - Ružomberok 1:1 (1:0)
28. Ščuk z pen. - 70. Ďubek.
Sestava Slavie: 1. poločas: Berkovec - Bořil, Deli, Ngadeu, Jablonský - Souček - Mihalík, Hušbauer, Ščuk, Mingazov - Van Buren.
2. poločas: Řehák - Mikula, Frydrych, Deli (58. Bazal), Zmrhal - Vukadinovič, Hrubý, Barák, Voltr - Kenija - Mešanovič. Trenér: Uhrin ml.

1. SK Slavia Praha 25 17 7 1 53:17 58
2. FC Viktoria Plzeň 25 17 5 3 37:16 56
3. AC Sparta Praha 26 14 7 5 41:22 49
4. FK Mladá Boleslav 25 11 9 5 38:26 42
5. FK Teplice 25 11 7 7 33:22 40
6. Fastav Zlín 25 10 8 7 31:27 38
7. FK Jablonec 25 8 8 9 37:34 32
8. Dukla Praha 25 8 6 11 32:30 30