Nám opakovaný zápas sedl líp, chválil příbramský kapitán Zálotočný

Tomáš Zápotočný | foto:  Michal Růžička, MAFRA

29 2014
"Jsem rád, že si odvážíme bod. Na Duklu jsme se dobře připravili," řekl po zápase na Dukle kapitán příbramských fotbalistů Tomáš Zápotočný. Dukla v opakovaném utkání 11. kola při rekordně nízké návštěvě soutěžního ročníku 734 diváků remizovala s Příbramí 0:0.

Než byl před dvěma týdny zápas kvůli výpadku osvětlení předčasně ukončen, Dukla v poločase vedla 2:1.

Předčasný konec prospěl víc Příbrami, souhlasíte?
To je pravda. Poločas jsme si rozebrali a hráli mnohem účelněji. Eliminovali jsme nebezpečného útočníka Beauguela, všimli jsme si i dalších záležitostí, hráli jsme dobře takticky, což jsme v prvním střetnutí nesplnili. Konečnou remízu samozřejmě beru všemi deseti.

Jednu z mála vašich šancí jste měl vy.
Střílel jsme hlavou, přímo do míst, kde stál Rada, který mou střelu vyrazil. Kdyby šel míč mimo brankáře, asi by tu střelu neměl. Nevyšly ani šance mých spoluhráčů, v prvním poločase Zemana a ve druhém Pilíka. Co se dá dělat, nemůže vám v zápase vyjít všechno.

Z posledních pěti zápasů máte čtyři výhry a remízu. To není bilance k zahození.
To určitě není. S novým trenérem se věnujeme hlavně taktice, což je ze všeho nejdůležitější. No a fotbalovostí se snad řadíme tam, kam jsme se vyšplhali. A já věřím, že půjdeme určitě ještě výš.