Příbram - Teplice 3:1, vítězství zařídil nováček Azíz

DOBŘE, AZÍZI! Příbramský Lukáš Pleško (vlevo) se spolu s autorem gólu raduje ze trefy Azíze Mašána. Kuvajtský záložník se ve svém prvním zápase v české lize uvedl dvěma zásahy do sítě Teplic. | foto: ČTK

2 2013
Příbramští fotbalisté v 18. kole zvýšili své šance na záchranu v Gambrinus lize. Poslední tým tabulky porazil 3:1 Teplice a dotáhl se na patnácté Budějovice. Dvěma góly se na tom podílel kuvajtský záložník Azíz Mašán, jenž v české nejvyšší soutěž nastoupil vůbec poprvé.

Utkání Příbram versus Teplice ve videoreportáži

Příbram vstoupila do utkání dobře a po deseti minutách hry ji poslal do vedení Azíz, který se při svém prvoligovém debutu trefil k tyči z přímého volného kopu z pětadvaceti metrů. Po 393 minutách tak ukončil střelecký půst příbramského celku.

Domácí pokračovali v tlaku a soupeře jasně přehrávali. Další branku mohli přidat po rohovém kopu Pleška, avšak hlavičkující Střihavka trefil pouze břevno.

Po dvaceti minutách už Příbram vedla o dva góly - střelou z dvaceti metrů se o to postaral Mašán. Kuvajtský fotbalista mohl po půlhodině hry zkompletovat hattrick, ale jeho pokus ze střední vzdálenosti o pár centimetrů minul pravou tyč.

"Bohužel jsme začali velice špatně a zbytečně nás to stálo bodový zisk. V úvodní půlhodině jsme hráli profesorsky a soupeř nás potrestal. Celý zápas jsme hráli komplikovaně a ztráceli míče v přechodové fázi, proto jsme nedokázali vyrovnat," hodnotil teplický trenér Ščasný.

Teplice oživily naději na bodový zisk ve 36. minutě, když se prosadily ze své jediné vážnější akce v utkání. Po malém důrazu domácích obránců na hranici pokutového území se k míči dostal konžský záložník Litsingi a pohotovou střelou k tyči snížil.

Atraktivní první poločas zakončili nebezpečnou akcí Příbramští, ale po voleji Koukala vyrazil brankář Slavík míč na rohový kop.

Po změně stran se už tolik aktivně nehrálo a šancí výrazně ubylo. Spíše se bojovalo ve středu hřiště a ani jeden z brankářů nemusel výrazněji zasahovat. Lehce navrch měli dál domácí hráči, postupně se však do útoku tlačili i hosté, jenže brankáře Hrušku ohrozit nedokázali.

V nastaveném čase všem unikl příbramský Valenta, přešel přes polovinu hřiště a potřetí překonal Slavíka. Tím stanovil konečné skóre 3:1.

"Z týmu mám dobrý pocit, už v minulém kole hrál dobře a nyní dokázal bodovat. Je velký rozdíl, jestli vyhrajete, nebo získáte jenom bod. A my jsme vítězství opravdu potřebovali," uvedl příbramský kouč Marko.

5. FK Mladá Boleslav 15 8 3 4 26:16 27
16. 1. FK Příbram 15 2 2 11 10:29 8