Příbram - Teplice 3:2, první góly v sezoně znamenaly i první výhru

Hráči Příbrami se radují z vyrovnávacího gólu do sítě Teplic, byla to jejich první branka v sezoně. | foto: ČTK

17 2016
Příbramští fotbalisté dali v 7. ligovém kole první góly v sezoně, které jim pomohly k vítězství 3:2 nad Teplicemi. Rozhodující trefu zaznamenal v nastaveném čase střídající Aidin Mahmutovič.

Negativní rekord šesti prohraných zápasů v úvodu sezony, který drží Lázně Bohdaneč z roku 1997, zůstal vyrovnán, ale nepřekonán. Příbram se naopak vyhoupla z posledního místa v tabulce, na které odsunula Jihlavu.

„Vítězství je pro nás hodně důležité. Kdybychom měli znova prohrát, tak by ta situace byla hodně kritická. I když kritická je pořád. Ale konečně jsme dali gól - z těch tří, co jsem dali, byly dva dobré. A bylo to o tom, že jsem hráčům celý týden říkal o důrazu v šestnáctce,“ uvedl příbramský trenér Petr Rada.

Teplice začaly lépe. Už ve 14. minutě našel Krob z rohového kopu hlavu Vaněčka a útočník, který před týdnem zachránil remízu se Slavií, se znovu trefil přesně.

Ve 34. minutě skončil příbramský gólový půst. Po rohovém kopu a zmatcích v teplické obraně se Rezkova hlavička odrazila od břevna, další bývalý reprezentant Jiránek tvrdě vypálil z hranice šestnáctky a Majtán před brankou míč tečoval do sítě. Bylo to poprvé od květnového utkání se Slavií a po 701 minutách hry, co se Příbramští radovali ze vstřeleného gólu v lize.

V 56. minutě málem slavili znovu, ale rozhodčí Zelinka si všiml, že si Jiránek pomohl rukou, a tak místo gólu následovala jen žlutá karta.

Na druhé straně v 73. minutě Ljevakovičův centr přizvedl střídající Vachoušek hlavou a Vaněček svým druhým gólem znovu strhl vedení na stranu hostí.

Příbramský trenér Petr Rada měl proti svému bývalému týmu šťastnou ruku při střídání. Brandtner byl na trávníku jen pár vteřin a než se hosté dohodli, kdo ho při Pilíkově rohovém kopu bude hlídat, poslal míč pod břevno.

A další náhradník, exteplický Mahmutovič v nastaveném čase rozhodl o první příbramské výhře od březnového utkání v Jihlavě.

„Do stavu dva jedna jsme vedli zaslouženě, ale ta důležitá část byla ke konci utkání, kdy jsme byli hodně nedisciplinování a soupeř nás po právu potrestal. V posledních utkáních jsme dostali dost branek, což o něčem hovoří a spokojení samozřejmě nejsme. Fotbal je v tomhle spravedlivý,“ litoval teplický kouč Daniel Smejkal.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. Bohemians Praha 1905 9 4 1 4 10:12 13
6. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
7. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
8. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10