Příbram - Teplice 3:2, první góly v sezoně znamenaly i první výhru

Hráči Příbrami se radují z vyrovnávacího gólu do sítě Teplic, byla to jejich první branka v sezoně. | foto: ČTK

17 2016
Příbramští fotbalisté dali v 7. ligovém kole první góly v sezoně, které jim pomohly k vítězství 3:2 nad Teplicemi. Rozhodující trefu zaznamenal v nastaveném čase střídající Aidin Mahmutovič.

Negativní rekord šesti prohraných zápasů v úvodu sezony, který drží Lázně Bohdaneč z roku 1997, zůstal vyrovnán, ale nepřekonán. Příbram se naopak vyhoupla z posledního místa v tabulce, na které odsunula Jihlavu.

„Vítězství je pro nás hodně důležité. Kdybychom měli znova prohrát, tak by ta situace byla hodně kritická. I když kritická je pořád. Ale konečně jsme dali gól - z těch tří, co jsem dali, byly dva dobré. A bylo to o tom, že jsem hráčům celý týden říkal o důrazu v šestnáctce,“ uvedl příbramský trenér Petr Rada.

Teplice začaly lépe. Už ve 14. minutě našel Krob z rohového kopu hlavu Vaněčka a útočník, který před týdnem zachránil remízu se Slavií, se znovu trefil přesně.

Ve 34. minutě skončil příbramský gólový půst. Po rohovém kopu a zmatcích v teplické obraně se Rezkova hlavička odrazila od břevna, další bývalý reprezentant Jiránek tvrdě vypálil z hranice šestnáctky a Majtán před brankou míč tečoval do sítě. Bylo to poprvé od květnového utkání se Slavií a po 701 minutách hry, co se Příbramští radovali ze vstřeleného gólu v lize.

V 56. minutě málem slavili znovu, ale rozhodčí Zelinka si všiml, že si Jiránek pomohl rukou, a tak místo gólu následovala jen žlutá karta.

Na druhé straně v 73. minutě Ljevakovičův centr přizvedl střídající Vachoušek hlavou a Vaněček svým druhým gólem znovu strhl vedení na stranu hostí.

Příbramský trenér Petr Rada měl proti svému bývalému týmu šťastnou ruku při střídání. Brandtner byl na trávníku jen pár vteřin a než se hosté dohodli, kdo ho při Pilíkově rohovém kopu bude hlídat, poslal míč pod břevno.

A další náhradník, exteplický Mahmutovič v nastaveném čase rozhodl o první příbramské výhře od březnového utkání v Jihlavě.

„Do stavu dva jedna jsme vedli zaslouženě, ale ta důležitá část byla ke konci utkání, kdy jsme byli hodně nedisciplinování a soupeř nás po právu potrestal. V posledních utkáních jsme dostali dost branek, což o něčem hovoří a spokojení samozřejmě nejsme. Fotbal je v tomhle spravedlivý,“ litoval teplický kouč Daniel Smejkal.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28