Příbram - Slovácko 1:0, další Bednářova trefa znamená skok k záchraně

Veliče Šumulikoski ze Slovácka (vpravo) se snaží zastavit příbramského Martina Zemana. | foto: ČTK

14 2015
Fotbalový útočník Roman Bednář se trefil za Příbram ve všech třech jarních zápasech, v nichž nastoupil. Ve 20. ligovém kole jeho gól znamenal vítězství 1:0 nad Slováckem. Středočeský tým, který navíc neproměnil penaltu, tak udělal výrazný krok k záchraně.

„Jsem rád, že dal gól znovu Bednář, protože když dávají góly útočníci, je to pro trenéra vždy dobře,“ poznamenal příbramský trenér Pavel Tobiáš.

V příbramské sestavě dostal místo potrestaného stopera Zápotočného šanci poprvé v lize od začátku mladý odchovanec Tregler, který dosud jen dvakrát střídal na závěrečné minuty. A hned ho čekal těžký souboj s dlouhánem Doškem.

Od začátku se hrál útočný fotbal s mnoha šancemi, ale zakončující hráči byli nepřesní či nedůrazní.

Už v 1. minutě mohl otevřít skóre Šumulikoski, ale jeho střelu směřující mimo dosah brankáře Boháče vyhlavičkoval z branky Hnaníček. Chvíli nato na druhé straně Pilíkovi nesedla střela a byla z toho tyč.

Ve 13. minutě znovu Boháčovi pomohla obrana, když Pilík zablokoval gólovou střelu hostů. A hned z protiútoku šel po chybě Rady sám na branku Bednář, jenže zakončení nezvládl a trefil jen gólmana Heču.

Brankář Slovácka vyhrál i druhý vzájemný souboj, když zneškodnil Bednářovu hlavičku v pádu. Předtím vyrazil i Fillův hlavičkový pokus.

Bednář se dočkal po změně stran. Nejprve zvedl fanoušky ze sedadel uvolněním přes dva obránce a v 57. minutě otevřel skóre. Obhodil si míč kolem Rady a šel znovu sám na Heču. Tentokrát se už nemýlil a skóroval i ve třetím ligovém utkání v příbramském dresu.

Stoper Rada dokonal nepovedený zápas o chvíli později, kdy ve vápně zasáhl míč rukou a Příbram zahrávala penaltu. Tu však Pilík neproměnil, když ho znovu vychytal Heča.

„Při penaltě ve mě cloumalo zakřičet, že má jít kopat Bednář, ale Pilík byl určený, hrál výborně a gól by si zasloužil, tak jsem mu to nechal,“ vysvětlil trenér Tobiáš.

Slovácko však nabídnutou šanci nevyužilo, v největší šanci chytil Kunclovi skákavou střelu Boháč. Neuspěl ani Kerbr, který z otočky pálil tvrdě, ale těsně vedle.

„Jsem z toho rozčarovaný. Neviděl jsem u nás touhu po vítězství. Naši zkušení hráči hráli pod svou úroveň. Nedá se hrát, když takoví hráči pošlou Bednáře třikrát samotného na bránu,“ zlobil se Svatopluk Habanec, kouč Slovácka.