Příbram - Slovácko 0:1, dlouho bez branek, v závěru se prosadil Došek

Útočník Slovácka Francis Kone (vlevo) a příbramský Jaroslav Tregler bojují o míč. | foto:  Michal Šula, MAFRA

20 2016
Už se zdálo, že zápas skončí bezbrankovou remízou, ale Slovácko nakonec slaví v Příbrami vítězství 1:0. V závěru o tom rozhodl tradiční kanonýr Libor Došek.

„Už jsme myslel, že mě nic nepřekvapí, ale fotbal vždy přinese něco nového. Prohrát takové utkání je velké umění,“ zlobil se příbramský trenér Pavel Tobiáš.

Příbram nastoupila s nejmladší stoperskou dvojicí v lize Chaluš-Tregler a souboje se zkušeným kanonýrem Doškem měly být pro 18letého Chaluše a 20letého Treglera výraznou prověrkou.

Jenže od začátku si tlak vypracovali domácí a Slovácko do svého vápna téměř nepouštěli. Už v páté minutě měli blízko ke gólu, kdy Pilíkova střela po jemné teči Bednáře skončila na tyči.

Vzápětí přišla jediná vážnější šance hostů za první poločas, ale Kone střílel z otočky jen do náruče brankáře Hrušky.

Jinak hrála hlavně Příbram, kterou táhli na krajích Pilík a velmi agilní Štípek. Ten však po Bednářově centru střílel těsně vedle. Neuspěl ani Krameš. A Bednář po hezké přihrávce Rezka z úhlu nepropálil gólmana Heču.

Ve 35. minutě pak znovu pomohla hostům tyč, tentokráte po střele Hnaníčka. Prokletí příbramských fotbalistů pokračovalo i po změně stran, když hned v první minutě po Susově centru nastřelil Bednář břevno.

Příbram - Slovácko 0:1

Došek se připomněl až v 66. minutě, kdy se hezky uvolnil na hranici vápna, ale následně přestřelil. Vzápětí ho vychytal Hruška.

Příbram postupně o svůj tlak přišla, přesto měla ještě dvě dobré šance rozhodnout. Jenže Bednář střílel vedle a Pilíkův přímý kop nadvakrát chytil Heča.

Na poslední chvíli se naopak naopak radovalo Slovácko. Po rohovém kopu v závěrečných sekundách propadl míč k Doškovi, který se zblízka nemýlil.

„Měli jsme velké štěstí. Začali jsme lépe hrát až od 70. minuty, kdy jsme tam měli víc centrů. Pak se na nás usmála štěstěna. Pro domácí je to hodně kruté, ale pro nás velmi důležité vítězství,“ radoval se slovácký kouč Svatopluk Habanec.