Příbram - Ostrava 1:2, obrat i v deseti stvrdil vlastní gól Bednáře

Richard Lásik (vlevo) z Ostravy stíhá Jana Rezka z Příbrami. | foto: ČTK

16 2016
Ostravští fotbalisté, kteří jsou v ligové tabulce poslední, zvítězili ve 25. kole v Příbrami 2:1. Přitom prohrávali a v závěru dohrávali bez vyloučeného Lukáše Vraštila. I v deseti však dokonali obrat, ke kterému jim pomohl vlastní gól Romana Bednáře.

Domácí vedli zásluhou lotyšského útočníka Šabaly, ale brazilský útočník De Azevedo vyrovnal a vlastní gól Bednáře pět minut před koncem vynesl Ostravu první venkovní výhru v sezoně.

Naději na záchranu výhra hostům příliš nezvýšila, ale Příbram si prohrou situaci hodně zkomplikovala.

„Začíná jít do tuhého, ale dokážeme se semknout a vyhrát zápasy venku, které budou těžší. Víme, že tahle sezóna je zpackaná. Musíme udělat všechno pro to, abychom ji nedopackali úplně,“ řekl příbramský trenér Pavel Tobiáš.

A ostravský kouč Vlastimil Petržela doplnil: „V každém případě je tohle vítězství povzbuzením. Vím, že pro Příbram to je komplikace. Je mi to líto, ale my musíme hrát sami za sebe.“

Už v 6. minutě měl po Mudrově centru na kopačce vedoucí gól domácí Štípek, ale v dobré pozici zbrkle přestřelil.

Hosté, povzbuzení výhrou nad Slováckem, byli dravější, využívali každou příležitost k protiútoku, ale do vyložené šance se nedostávali a ukazovali, proč mají nejméně produktivní útok v lize.

Ani Příbram diváky příliš nerozehřála. Největší možnost změnit bezbrankovou rovnováhu v prvním poločase měl ve 23. minutě Pilík. Po chybě Granečného šel do brejku, vystřelil z hranice šestnáctky, ale brankář Šrom své spoluhráče podržel.

Hned po změně stran podobně jako před týdnem na Spartě udeřil Šabala. Zužitkoval Pilíkovu přihrávku za ostravskou obranu a střelou k tyči nedal Šromovi šanci.

Lotyšský útočník znamenal i v dalším průběhu pro Baník největší nebezpečí. V 71. minutě mohl po Rezkově přihrávce náskok zdvojnásobit, ale slabá střela Šroma nepřekvapila.

V poslední čtvrthodině tak přišel trest. De Azevedo, který už předtím měl blízko k vyrovnání, tentokrát z hranice šestnáctky zamířil přesně.

Pak uviděl ostravský Vraštil druhou žlutou kartu, ale ani to Ostravu na cestě k obratu nezastavilo. Pět minut před koncem si domácí Bednář nešťastně srazil do vlastní sítě Hrubého přímý kop.

Brankář Šrom pak v nastavení skvělým zákrokem výhru udržel.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28