Příbram - Mladá Boleslav 2:3, hosté otočili už téměř ztracený zápas

Příbram - Mladá Boleslav (archivní foto) | foto:  Michal Šula, MAFRA

2 2016
Senzační závěr prožili při utkání v Příbrami fotbalisté Mladé Boleslavi. Utkání 23. kola ligy, které se pro ně vůbec nevyvíjelo dobře, totiž v posledních vteřinách dokázali otočit a vyhrát 3:2.

Příbram přitom vedla už 2:0 po vlastní brance Ondřeje Kúdely a trefě Romana Bednáře, jenže pak hosté zabrali a zásluhou Jana Kalabišky a vlastního gólu Tomáše Zápotočného srovnali. V nastavení zařídil obrat z přímého kopu Jakub Rada. Boleslav tak v Příbrami vyhrála poprvé od roku 2006.

Mladá Boleslav v očekávání mnoha standardních situací vsadila na vysokou sestavu a Mageru podporoval podobně vytáhlý Takács. Jenže Příbram psychicky posílená minulou výhrou v Jihlavě od začátku favorita zatlačila a vytvořila si převahu.

Z úvodního tlaku ale vytěžila jen tvrdou střelu Pilíka vedle a několik závarů. Po čtvrthodině začali zlobit i hosté, ale Chramostovi sebral šanci rychlým vyběhnutím brankář Hruška a zblízka neuspěl ani Kúdela.

Ten se stal smolným hrdinou ve 20. minutě, kdy po dlouhém nákopu domácích po lehkém přistrčení od Bednáře ztratil rovnováhu a nechtěně patičkou poslal míč do vlastní branky za vybíhajícího Šedu.

Příbram si pak šťastné vedení hlídala. Hosté kombinovali jen kolem vápna a do nebezpečnějších pozic se nedostávali. Až těsně před poločasem musel Hruška vyškrábnout zpod břevna tečovanou střelu Jánoše.

Hned v úvodu druhé půle pak přišla pro Boleslav další rána, když po rohu napálil odražený míč Mudra, Šeda vyrazil střelu jen před sebe a Bednář pohotově zvýšil na 2:0.

Boleslav na to zareagovala nasazením Baroše a Kalabišky, který už po pěti minutách na hřišti zařídil snížení. Jánošův centr propadl až ke Kalabiškovi, ten předskočil Krameše a dal premiérový ligový gól po zimním příchodu do Boleslavi a první v české nejvyšší soutěži od listopadu 2010.

Příbram si náskok hlídala až do 84. minuty, kdy přišel dlouhý centr Rady, který propadl k Zápotočnému a ten nechtěně tečoval míč do vlastní branky.

A to nebylo od hostů vše. V nastavení vybojovali slibnou standardní situaci, míč si postavil k přímému kopu Rada a tvrdou střelou do šibenice na stranu gólmana zaskočil reprezentačního kolegu mezi tyčemi Hrušku.

5. FK Mladá Boleslav 15 8 3 4 26:16 27
8. Bohemians Praha 1905 15 5 3 7 15:22 18
9. FK Jablonec 15 4 5 6 23:25 17
10. Dukla Praha 15 4 4 7 19:19 16
11. FC Hradec Králové 15 5 1 9 17:26 16
12. 1. FC Slovácko 15 3 6 6 17:23 15
16. 1. FK Příbram 15 2 2 11 10:29 8