Příbram - Liberec 0:1, trápení domácích nekončí, gól nedali 577 minut

Liberecký obránce David Hovorka (vlevo) se snaží zastavit průnik Lestera Peltiera z Příbrami. | foto: ČTK

28 2016
Mizérie fotbalistů Příbrami trvá dál. Ani v pátém ligovém kole se nedočkali prvního vstřeleného gólu ani prvního bodu do tabulky. Pod novým trenérem Petrem Radou prohráli s Libercem 0:1.

O premiérovou výhru Slovanu v sezoně se postaral David Hovorka. Příbram tak čeká na ligovou výhru třináct utkání, na gól 577 minut. V historii české ligy byly po pátém kole bez bodu a gólu dosud jen Lázně Bohdaneč v roce 1997.

Trenér Rada do příbramské sestavy příliš nezasáhl, měnil spíše pozice hráčů. Peltiera vysunul z křídla na hrot místo neproduktivního Majtána a na levé straně vysunul beka Ferraru do zálohy, odkud naopak stáhl Divíška.

Příbramští hráči pod novým trenérem bojovali, snažili se napravit nevydařený vstup do sezony a Liberci byli vyrovnaným soupeřem. Severočechům se naopak nedařilo navázat na čtvrteční výkon proti Larnace, kterým si zajistili postup do Evropské ligy.

Hrálo se hlavně ve středu pole, ovšem ve třinácté minutě vyšel Liberci rychlý protiútok, Bartl nacentroval a Vůch v dobré pozici přestřelil. Vůch měl v první půli ještě jednu vyloženou šanci, když postupoval sám na gólmana Hrušku, udělal mu kličku, ovšem místo zakončení do prázdné branky zkoušel nasimulovat penaltu. Sudí to postřehnul a udělil mu za to žlutou kartu.

Domácí hráči se dostávali pouze k závarům a střelám z dálky. Především Trapp dvakrát nebezpečně vystřelil, ale míč pokaždé skončil těsně vedle.

Vůch své dvě zaváhání napravil po změně stran, kdy našel před brankou Hovorku a ten hlavou v pádu poslal Liberec do vedení.

Příbram se poté snažila o vyrovnání a vypracovala si tlak, ale potvrzovala své trápení v koncovce. Nevyužila obrovský závar ve vápně soupeře a gólem neskončil ani únik Peltiera, který obešel brankáře, dokonce i poslal míč do branky, ale na brankové čáře zachránil hosty Latka. Zkušený stoper chvíli předtím vystřídal zraněného kapitána Pokorného.

Víc už ale domácí nevyužili a ani Liberec nedotáhl několik nadějných brejků, když Vůch zazdil brejk čtyř na dva.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
6. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
7. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10
8. FC Hradec Králové 8 3 1 4 8:10 10