Příbram - Liberec 0:1, vítězství před přestávkou zařídil Shala

Liberečtí fotbalisté se můžou radovat. Ilustrační snímek | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

12 2016
Liberečtí fotbalisté se bodově dotáhli na třetí Mladou Boleslavi. Využili jejího zaváhání a sami naopak vyhráli 1:0 v Příbrami. Jediný gól zápasu vstřelil pár minut před přestávkou Herolind Shala.

Příbram, která na jaře získala jediný bod, se sice snažila, ale na gól čeká už 456 minut. Liberec naopak už 291 minut neinkasoval.

„Nyní je to hodně o psychice. Nedat ani jeden gól z pěti zápasů je pochopitelně ostuda, hráči by se měli zamyslet a sáhnout do svědomí, proč to nejde,“ přemítal příbramský trenér Pavel Tobiáš.

A pokračoval: „Nedostáváme tolik branek, ale stejně prohrajeme. Je mi šedesát jedna, už jsem zažil mnohokrát, že byl tým v krizi, ale jak to budou řešit majitelé, to nevím. Určitě bych byl rád, kdyby se týmu začalo dařit a udělám pro to maximum.“

Do příbramské sestavy se vrátili Pilík s Bednářem, ale jarní střelecké trápení pokračovalo. Domácí sice byli aktivnější, ale do větších šancí se nedostávali.

Naopak Liberec udeřil z první vážnější akce. Na dlouhý pas Machuči za obranu si naběhl Shala. Albánský reprezentant si hezky zpracoval míč na prsa a tvrdou střelou k tyči nedal brankáři Hruškovi šanci.

Po hodině hry chybovala liberecká obrana, která nechala Mudru s míčem u nohy proniknout až k vápnu, ale bývalého spoluhráče vychytal gólman Koubek. Vznikl však závar, po kterém se míč odrazil k Bednářovi, který už už mířil do prázdné branky, jenže nebezpečí odvrátil Pokorný.

Šlo o jedinou vážnou šanci domácích, kteří se jinak dostávali jen do nedotažených akcí a náznaků, které stačila liberecká obrana odvracet.

Příbram tak opět odešla ze zápasu s hlavou dole. Naopak Liberec se raduje - bodově se dotáhl na třetí Boleslav.

„Za tři body jsem rád. A spokojený jsem i proto, že jsme neinkasovali,“ uvedl liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
6. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
7. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10
8. FC Hradec Králové 8 3 1 4 8:10 10