Manchester počtvrté v řadě prohrál. Možná rezignuji, naznačil Van Gaal

27 2015
Louis van Gaal je pravděpodobně o krok blíže konci v klubu. Manchester United podlehl Stoke 0:2 po dalším z nevýrazných výkonů a připsal si už čtvrtou porážku v řadě. Takovou sérii zažil dvacetinásobný anglický mistr naposledy před čtyřiapadesáti lety. A nizozemský kouč připustil, že United možná opustí.

„Můžu skončit sám, ne vždy vás klub musí vyhodit,“ prohlásil trenér Manchesteru po utkání. „Ale napřed o tom chci mluvit s hráči, s mým trenérským štábem a především s vedením klubu, rozhodně ne s vámi,“ opřel se na pozápasové tiskové konferenci do přítomných novinářů.

Po sérii špatných výsledků se začalo spekulovat o Van Gaalově budoucnosti - a nyní se řeší, jestli vůbec dostane možnost trénovat Manchester v utkání s Chelsea, které se hraje 28. prosince. „Uvidíme, ale myslím si, že ano,“ doufá trenér, který v United působí od roku 2014.

Proti Stoke předvedl Manchester jeden z nejhorších výkonů v sezoně - především v prvním poločase. Během chvíle prohrával 0:2 a nedokázal si vytvořit prostor pro případnou odpověď. „Ani nejsem překvapený,“ hlesla na twitteru legenda United Rio Ferdinand.

26.prosince 2015 v 14:18, příspěvek archivován: 26.prosince 2015 v 21:49

I'm not even surprised....that's what hurts even more at @ManUtd ....come on boys

Manchesteru nepomohl ani Wayne Rooney, který nastoupil do druhého poločasu jako střídající hráč. Místo na lavičce si „vysloužil“ nevýraznými výkony - na gól potřebuje 570 minut, což je víc jak dvojnásobné číslo oproti předchozím třinácti sezonám.

Anglický reprezentant málem přispěl ke vstřelení kontaktního gólu - na malém vápně našel osamoceného Marouana Fellainiho, který ale naprosto selhal a poslal míč slabě doprostřed brány. Větší příležitost ke změně skóre si Manchester nevytvořil. „Tohle je vážně náročná situace,“ řekl po utkání Michael Carrick, jenž vedl United s kapitánskou páskou.

„Nehrajeme dobře jako tým, musíme se zlepšit. Je to jednoduché - prostě potřebujeme vyhrát. Jediný způsob, jak toho docílit, je držet při sobě,“ věří anglický středopolař.

Zřejmě poslední možnost bojovat za Van Gaala budou mít hráči Manchesteru proti Chelsea. Nebo ne?

1. Chelsea FC 14 11 1 2 32:11 34
2. Arsenal FC 14 9 4 1 33:14 31
3. Liverpool FC 14 9 3 2 35:18 30
4. Manchester City 14 9 3 2 30:15 30
5. Tottenham Hotspur 14 7 6 1 24:10 27
6. Manchester United 14 5 6 3 19:16 21
7. Watford 15 6 3 6 21:26 21
8. West Bromwich Albion 14 5 5 4 20:17 20