Chelsea doma padla se Southamptonem, Manchester City zničil Newcastle

3 2015
Chelsea utrpěla v lize čtvrtou porážku v sezoně. Mourinhovi svěřenci doma nestačili na Southampton a na čelo tabulky ztrácí po prohře 1:3 už deset bodů. Na dva ligové nezdary naopak výborně zareagoval Manchester City, doma rozdrtil díky nezastavitelnému Agüerovi Newcastle 6:1, a na prvním místě vystřídal minimálně do zítřka městského rivala United.

Hráči West Hamu a Tottenhamu našli v minulých dvou kolech Premier League recept na fotbalisty Manchesteru City a v úvodu utkání 8. kola, v němž přicestoval na Etihad Stadium předposlední Newcastle, to zprvu vypadalo podobně.

Outsidera poslal v 18. minutě do vedení Mitrovič, ještě do přestávky ale hlavou vyrovnal Agüero. Stejný hráč se stal hrdinou prvních patnácti minut druhého poločasu, když nejdříve dvěma góly během dvou minut dokonal hattrick a po gólu spoluhráče De Bruyneho ještě dalšími trefami zvýšil vedení Manchesteru na 6:1.

Po drtivé výhře jsou fotbalisté City zpět v čele tabulky anglické ligy. Přeskočit je mohou městští rivalové z Manchesteru United, kteří hrají v neděli na Arsenalu.

Do stále větší krize se potápí Chelsea. V sedmi ligových zápasech letos Mourinhův tým porazil jen West Brom a Arsenal a nelichotivou statistiku nezlepšil ani doma proti Southamptonu.

Po parádní trefě Williana z přímého kopu sice Chelsea od začátku vedla, kvůli chybám v obraně ale zápas do vítězného konce nedotáhla.

Za hosty se prosadili postupně Davis, Mané a Pellé a díky druhému vítězství v řadě se Southampton vyhoupl zpět do první poloviny tabulky. Úřadující šampioni z Chelsea naopak zůstávají i po osmi odehraných zápasech šestnáctí.

V prvním zápase sobotního programu přivítalo Crystal Palace West Brom. Hosté přicestovali na jih Londýna se zajímavou bilancí: na půdě soupeřů letos ve třech zápasech ještě nedostali ani gól. V Selhurst Parku se ale svěřenci trenéra Pulise od úvodu především bránili. Převahu využili hráči Palace ve druhém poločase, v 68. minutě rozhodl hlavou o výhře Bolasie, jenž se na domácím stadionu trefil poprvé od ledna 2013. Druhou branku přidal v samotném závěru Cabaye, který proměnil penaltu.

Po domácí porážce s Arsenalem se vrátil zpět na vítěznou vlnu Leicester. Na hřišti nováčka z Norwiche je do vedení poslal útočník Vardy, který se trefil už v pátém zápase v řadě. Po přestávce zvýšil na dvoubrankový rozdíl krajní záložník Schlupp. Kontaktní gól domácího Mbokaniho už domácím na body nestačil.

O první vítězství v sezoně dnes kromě Newcastlu marně bojoval i Sunderland, který sice doma nad West Hamem vedl už o dvě branky, přesto ale bral pouze bod. V souboji nováčků Bournemouthu s Watfordem sahali po třech bodech domácí fotbalisté. Murray ale necelých deset minut před koncem neproměnil pokutový kop, a tak zápas skončil remízou 1:1.

Druhou výhru v řadě si díky gólu Arnautoviče připsali fotbalisté Stoke City, kteří těsně porazili Aston Villu. Ta prohrála letos nejvíc zápasů ze všech týmů v soutěži a se čtyřmi body se krčí na sestupových příčkách.

Výsledky 8. kola: Crystal Palace - West Bromwich 2:0 (68. Bolasie, 89. Cabaye z pen.), Aston Villa - Stoke 0:1 (55. Arnautovic), Bournemouth - Watford 1:1 (29. Murray - 45. Ighalo), Manchester City - Newcastle 6:1 (42., 49., 50., 60. a 62. Agüero, 53. De Bruyne - 18. Mitrovič), Norwich - Leicester 1:2 (68. Mbokani - 27. Vardy z pen., 47. Schlupp), Sunderland - West Ham United 2:2 (19. Fletcher, 22. Lens - 45.+1 Jenkinson, 60. Payet), Chelsea - Southampton 1:3 (10. Willian - 44. Davis, 60. Mané, 72. Pellé).