Guardiola začal šťastnou výhrou, mistr selhal proti nováčkovi

PROMĚNĚNÁ PENALTA. Sergio Agüero posílá Manchester City do vedení v utkání anglické ligy. | foto: Reuters

13 2016
Očekávaná premiéra trenéra Josepa Guardioly v anglické Premier League dopadla vítězně. Fotbalisté Manchesteru City se štěstím porazili Sunderland 2:1. To hráčům Leicesteru se vstup do nové sezony vůbec nepovedl. Jsou prvním obhájcem titulu v historii Premier League, který prohrál úvodní kolo. Na hřišti nováčka Hullu podlehli 1:2.

Domácí Hull poslal do vedení v nastavení prvního poločasu Diomande akrobatickou dorážkou po rohovém kopu.

Zápasy anglické ligy jsme sledovali on-line

Krátce po pauze sice vyrovnal z penalty Mahriz, ale v 57. minutě rozhodl o nečekané výhře nováčka Snodgrass přesnou střelou k tyči.

„Udělali jsme několik chyb a musíme zapřemýšlet nad tím, kde vznikly. Chtěli jsme vyhrát, ale naše snaha byla individuální, ne týmová,“ prohlásil trenér obhájců titulu Claudio Ranieri.

V prvním poločase zahodil několik slibných šancí útočník Vardy, nejlepší střelec Leicesteru v minulé sezoně.

Guardiola dal v základní sestavě šanci i letním posilám, stoperu Stonesovi a záložníkovi Nolitovi, překvapivě jen na lavičce zůstala brankářská jednička Hart.

Jeho tým brzy vedl, už ve čtvrté minutě proměnil penaltu kanonýr Agüero po ochotném pádu Sterlinga. V 71. minutě vyrovnal Defoe, jeho střídající spoluhráč McNair však před koncem rozhodl o triumfu favorita vlastním gólem.

Watford s českým útočníkem Matějem Vydrou na lavičce remizoval v Southamptonu 1:1. Hosty poslal do vedení v úvodu Capoue, ale po změně stran odpověděla letní posila z Norwiche Redmond. Watford dohrával závěrečnou čtvrthodinu bez vyloučeného záložníka Watsona.

Stejný výsledek si odvezl třetí celek minulé sezony Tottenham ze stadionu Evertonu. Domácí se prosadili už v páté minutě díky Barkleymu, ale nový kouč liverpoolského mužstva Ronald Koeman si vítěznou premiéru neužil, protože v 59. minutě srovnal Lamela. V závěru měli hosté tlak i šance, ale Everton to ustál.

Na rozdíl od Hullu další dva nováčci doma vítězně nezačali. Middlesbrough remizoval se Stoke 1:1, Burnley podlehlo Swansea 0:1.

Výsledky 1. kola: Hull - Leicester 2:1 (45.+1 Diomande, 57. Snodgrass - 47. Mahriz z pen.), Burnley - Swansea 0:1 (82. Fer), Crystal Palace - West Bromwich 0:1 (74. Rondón), Everton - Tottenham 1:1 (5. Barkley - 59. Lamela), Middlesbrough - Stoke 1:1 (11. Negredo - 67. Shaqiri), Southampton - Watford 1:1 (58. Redmond - 9. Capoue), Manchester City - Sunderland 2:1 (4. Agüero z pen., 87. vlastní McNair - 71. Defoe).