Jablonec - Boleslav 1:2, vítězové jdou do čela, tři body trefil Přikryl

Jablonecký Martin Kouřil (vpravo) v souboji s Tedrosem Golgolem Mebrahtem z Mladé Boleslavi. | foto: ČTK

23 2016
Fotbalová liga má nového lídra. Zatím dočasně. Mladá Boleslav v předehrávce 8. kola zvítězila v Jablonci 2:1 a přeskočila Zlín, který na ní ztrácí dva body, ale má sobotní duel na hřišti Hradce Králové k dobru.

Boleslavští v Jablonci brzy vedli po brance Mebrahta, který se trefil ve třetím utkání za sebou, celkově to byl jeho čtvrtý gól v sezoně.

Domácí po přestávce nejdřív neproměnili pokutový kop, když Tecl bránu překopl. Vzápětí však chybu napravil a vyrovnal. Tři body hostům zajistil v 75. minutě Přikryl.

Jablonec nevyhrál od druhého dějství, po kterém byl právě s Boleslaví v čele tabulky.

Jabloneckému kouči Frťalovi vypadli před zápasem oba elitní stopeři Beneš s Pernicou a ve středu obrany tak nastoupila dvojice Vojtěch Kubista a Kouřil. A právě po zaváhání druhého jmenovaného otevřela Boleslav skóre.

Hostující Douglas da Silva poslal dlouhý balon na nabíhajícího Mebrahtua, který si šikovně obhodil Kouřila a přízemní střelou na zadní tyč překonal Hrubého. Australský útočník skóroval v pátém z posledních šesti soutěžních duelů a ve čtvrtém po sobě.

Mladé Boleslav po rychlém vedení dobře bránila a nepouštěla soupeře k velkým šancím. Z domácích v první půli zahrozili jen hlavičkující Doležal a po něm Mehanovič, jehož střelu ve 20. minutě vyrazil brankář Diviš.

To hosté byli nebezpeční hlavně po brejcích a dvakrát mohl zvýšit Mebrahtu. Nejprve z protiútoku po Chramostově přihrávce zamířil mimo a pak v 31. minutě sám před bránou trefil jen domácího gólmana.

Do druhé půle poslal jablonecký trenér střídajícího Tecla a domácí přidali. V 52. minutě pálil Doležal a Diviš pak vyrazil na roh. Po něm ve vápně po souboji s Kúdelou spadl Kouřil a rozhodčí Marek nařídil proti hostům pokutový kop. Tecl však z penalty překopl branku.

Po hodině hry měl další velkou šanci Mebrahtu, jenže znovu trefil jen domácího brankáře. Z následného rohu se neprosadil ani Hůlka a hosty pak zahozené možnosti mrzely. Na levé straně se totiž v 63. minutě probil Hybš, poslal centr do vápna a Tecl s pomocí břevna překonal Diviše. Dal první gól v lize od dubna.

Kouč hostů Kalvoda zareagoval na narůstající domácí převahu střídáním a nasadil zkušeného Mageru. Mladoboleslavští ožili a v 75. minutě znovu vedli. Pauschek se pustil do odvážného průniku, nacentroval do šestnáctky a Přikryl dostal balon z voleje přes domácího brankáře do sítě. Stejně jako Tecl skóroval v lize poprvé od dubna. Za minutu tentokrát vyhrál další souboj s Přikrylem gólman Hrubý, který se v 84. minutě blýskl i proti Vukadinovičově střele a především Magerově dorážce. K vyrovnání to už ale Jablonci nepomohlo.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
6. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
7. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10
8. FC Hradec Králové 8 3 1 4 8:10 10