26 2016
Fotbalisté Cholupic pomalu zapomínají na nepovedený start do podzimní části přeboru Prahy - v jarní fázi soutěže zvítězili už pětkrát za sebou a útočí na první pětku tabulky. Ve 22. kole zvítězili na hřišti Zbraslavi 3:2. Podívejte se na video.

Forma Cholupic raketově stoupá, zato Zbraslav potkalo vystřízlivění - po podzimu byla třetí a očekávalo se, že minimálně zkusí ohrozit vedoucí Přední Kopaninu. Jenže na jaře se staronový účastník přeboru pomalu propadá tabulkou.

Na domácím hřišti šel sice pátý tým soutěže do vedení po trefě Miroslava Krále, ale Cholupice stihly vyrovnat ještě před přestávkou zásluhou Zdeňka Jemelíka.

Hosté poté převzali iniciativu a krátce po zahájení druhého poločasu otočili skóre - trefil se Tomáš Šmejkal. Ve vyrovnaném duelu se však znovu přihlásili o slovo domácí a Dominik Vašut mířil přesně - 2:2.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Ze tří bodů se nakonec radovali hráči Cholupic, jelikož v závěru utkání proměnil nařízený pokutový kop Zdeněk Vršecký. „Na podzim nás bylo dvacet, teď nás trénuje sotva třináct, čtrnáct,“ vysvětluje příčiny pádu tabulkou trenér Zbraslavi Miroslav Vašut.

„Chceme zůstat kolem pátého místa, ale nemáme teď kvalitu. Je neskutečné, co zahazujeme, přestali jsme také být ukáznění, disciplína nám odchází. Podzim jsme si užívali, teď se trápíme a bojujeme,“ dodal pro fotbalpraha.cz kouč Vašut.

Zbraslav - Cholupice 2:3 (1:1)

22. kolo přeboru Prahy

Branky: 22. Král, 56. Vašut - 39. Jemelík, 48. Šmejkal, 79. z penalty Vršecký.

Ostatní výsledky 22. kola: ČAFC Praha - Bohemians 0:4 (0:1), Uhelné sklady - Př. Kopanina 0:2 (0:0), Střešovice 1911 - ABC Braník 2:4 (1:1), Královice - Admira Praha B 7:0 (3:0), Motorlet Praha B - FC Háje 0:1 (0:0), Třeboradice - Union Vršovice 0:2 (0:0), Stodůlky - Zličín 2:2 (0:1).

1. FC Přední Kopanina 22 15 4 3 60:20 49
2. Sokol Královice 22 13 6 3 64:34 45
3. Bohemians Praha 22 12 5 5 48:34 41
4. SK Třeboradice 22 12 2 8 51:38 38
5. SK Zbraslav 22 10 6 6 50:31 36
6. ABC Braník 22 11 2 9 39:39 35
7. Sokol Cholupice 22 11 2 9 50:52 35
8. FK Admira Praha B 22 9 6 7 50:47 33