Polák dal opět gól, Jarolím byl vyloučen

15 2006
Berlín - David Jarolím nejdřív schoval hlavu do dlaní a pak naštvaně odkráčel ze hřiště. Ještě před poločasem byl český fotbalový reprezentant v 7. kole německé bundesligy vyloučen a oslabený Hamburk po přestávce proti Schalke neudržel remízu a prohrál. Schalke je jedním z týmů, které mají v čele třináct bodů. Tabulku vedou díky nejlepšímu skóre Brémy.

Jarolím dostal dvě žluté karty za dva fauly během tří minut v závěru prvního poločasu. Nezahraje si minimálně příští zápas, protože první žlutá karta byla v sezoně už pátá, po níž v bundeslize následuje trest na jedno utkání.

Pro Hamburk se oslabení nemusel vyvíjet úplně zle, jenže ve 49. minutě po faulu Krstajiče na Sorína neproměnil Sanogo penaltu. A vzápětí Bordon hlavou poslal Schalke do vedení, které už hosté udrželi.

Ještě rychleji viděl dvě žluté Ramelow z Leverkusenu, ve Stuttgartu mu je sudí ukázal během minuty.

Bayern po minulé porážce ve Wolsburgu proti dosud vedoucí Hertě začal impozantně, už po šestnácti minutách vedl o dva góly, krátce po půli přidal Pizzaro třetí a mistr mířil k vítězství.

Jenže hosté se nevzdali a dvěma góly zápas zdramatizovali. Bayern však nakonec zvrat nedopustil, protože německý reprezentant Podolski vrátil domácím pohodlný náskok.

Norimberk, který v úvodu soutěž vedl, popáté za sebou remizoval. Proti Bielefeldu dal jediný gól český reprezentant Jan Polák, který se tak doma trefil potřetí za sebou.

Norimberk ještě neprohrál, je šestý a má dva body na prvního.

Celé utkání odehrál v dresu Norimberku také Tomáš Galásek, na straně soupeře nastoupili v základní sestavě Petr Gabriel a Radim Kučera.

Jiří Štajner útočil v proti Frankfurtu jen 64. minut, poté byl za stavu 1:1 střídán. Domácí v zápase vedli, jenže pak Tarnat nedal penaltu a hosté vyrovnali.

Filip Trojan odehrál za Bochum celé utkání, ale poslednímu týmu tabulky k bodům nepomohl.

Brémy brzy vedly o dva góly, v závěru přidaly další čtyři díky jasně nejlepšímu skóre jsou v čele tabulky. Bayern i Schalke mají stejně bodů.

Diváci, kteří dorazili na utkání mezi Chotěbuzí a Dortmundem o trochu později, přišli o dvě branky. Hned v první minutě se prosadil obránce hostí Brzenska, když naskočil na přímý kop z poloviny hřiště a hlavou přehodil vyběhnutého brankáře.

Za dvě minuty však bylo vyrovnáno zásluhou po další standardní situaci. Silva si naskočil na roh a rovněž hlavou zavěsil. Po změně stran Dortmund přidal na tempu a dostal se do dvoubrankového vedení, když se podruhé v zápase prosadil Brzenska a pojistku přidal Frei. Chotěbuz těsně před koncem z penalty snížila.

Výsledky 7.  kola: Hamburk - Schalke 1:2 (30. Trochowski - 16. Halil Altintop, 53. Bordon), Bayern - Hertha BSC 4:2 (9. Maakay, 16. Sagnol, 53. Pizzaro, 78. Podolski - 58. Fathi, 73. Pantelič), Stuttgart - Leverkusen 3:0 (22. Gomez, 48. Boka, 76. Hitlzsperger), Mönchengladbach - Wolfsburg 3:1 (34. Kluge, 35. Neuville, 83. Degen - 16. Madlung), Hannover - Frankfurt 1:1 (22. Hasmemian - 56. Meier), Bochum - Brémy 0:6 (6. Hunt, 60. Schulz, 76. Vranjes, 77. Diego, 88. Frizt, 90. Nando), Mohuč - Cáchy 1:3 (29. Rose - 33. Stehle, 38. Rösler, 78. Ebbers), Chotěbuz - Dortmund 2:3 (3. Silva, 89. Munteanu z pen. - 1. a 58. Brzenska, 60. Frei), Norimberk - Bielefeld 1:1 (39. Polák - 24. Böhme z pen.).

18. Bochum 7 1 1 5 6:15 4

Český fotbalový záložník David Jarolím z Hamburku nedohrál zápas Bundesligy se Schalke kvůli červené kartě.

Český záložník David Jarolím (vlevo) se raduje s Piotrem Trochowskim z gólu do sítě Schalke. Jarolíma však brzy nálada přešla, v závěru půle byl vyloučen.

Fotbalový obránce Joris Mathijsen z domácího Hamburku akci soupeře nezastavil. Halil Altintop ze Schalke skóroval.

Malý fanoušek Bayernu čeká na začátek zápasu německé ligy proti Hertě Berlín.

Lukas Podolski a Roy Makaay z Bayernu Mnichov oslavují gól v utkání německé ligy proti Hertě Berlín.

1. Manchester United 2 2 0 0 8:0 6
2. Watford 2 1 1 0 5:3 4
3. Liverpool FC 2 1 1 0 4:3 4
4. Southampton FC 2 1 1 0 3:2 4
5. Huddersfield Town F.C. 1 1 0 0 3:0 3
6. Manchester City 1 1 0 0 2:0 3
Tottenham Hotspur 1 1 0 0 2:0 3
8. Leicester City 2 1 0 1 5:4 3