Dánsko
FC Kodaň, který se v úterý v play-off o Ligu mistrů utká s Plzní, zvítězil nad Midtjyllandem 2:0. Duel 5. kola dánské ligy rozhodl dvěma góly v poslední čtvrthodině útočník Dame N'Doye.
Kodaň tak v pěti zápasech ztratila pouhé dva body a skóre má 12:4.
Trenér vítězného týmu Roland Nilsson do utkání nasadil sestavu: Wiland - Thomsen, Jorgensen, Ottesen, Bengtsson - Bolaňos (79. Delaney), Claudemir, Grindheim, Diouf (66. Kristensen) - N'Doye, Santin (73. Nordstrand).
Rumunsko
Vaslui v generálce na čtvrteční souboj se Spartou v play-off Evropské ligy porazila Concordii Chiajna na jejím hřišti 3:0. Úvodní gól utkání 3. kola rumunské ligy vstřelil brazilský záložník Wesley, v samém závěru pak tři body zpečetili Balace a Zmeu.
Největší hvězda rumunského klubu Wesley se prosadil v 34. minutě hlavou po centru Adaíltona. Při gólu se však zranil a musel být vystřídán. Adaílton přihrál i na gól Zmeua.
Trenér Viorel Hizo do utkání nasadil sestavu: Černiauskas - Balace, Farkas, Balaur, Jovanovič - Gerlem (83. Buhaescu), Costin, Wesley (41. Zmeu), Sanmartean - Adaílton, Temwanjera (78. Bello).
Slovensko
Banská Bystrica i Slovan měly po čtyřech kolech devět bodů, v neprospěch týmu z hlavního města hovořilo jen horší skóre. V čele tabulky byly dosud Zlaté Moravce, které však v páteční předehrávce podlehly doma prešovskému Tatranu 1:2.
Slovan, za který odehrála 67 minut nová posila ze Sparty Miloš Lačný, se dostal do vedení v 19. minutě. Novopečený slovenský reprezentant s tožskými kořeny Karim Guédé připravil gól pro Halenára. Deset minut před koncem zpečetil vítězství hostů Šebo po nahrávce bývalého sparťana Igora Žofčáka.
V závěru snížil z pokutového kopu domácí Michal Pančík a Banskobystričtí mohli jen litovat, že ve stejné situaci za stavu 0:1 selhal v 57. minutě Marek Bažík.
Výsledky 5. kola: Banská Bystrica - Slovan Bratislava 1:2 (90.+1 Pančík z pen. - 19. Halenár, 81. Šebo), Nitra - Dunajská Streda 2:0 (30. Kolmokov, 58. Rák), Ružomberok - Košice 1:1 (68. Masaryk - 5. Pacinda), Trnava - Senica 1:1 (10. Oravec - 56. Ďurica), Žilina - Trenčín 0:0..
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Slovan Bratislava | 5 | 4 | 0 | 1 | 11:7 | 12 |
2. | Zlaté Moravce | 5 | 3 | 1 | 1 | 6:4 | 10 |
3. | Banská Bystrica | 5 | 3 | 0 | 2 | 10:5 | 9 |
4. | Žilina | 5 | 2 | 3 | 0 | 5:3 | 9 |
5. | Nitra | 5 | 2 | 2 | 1 | 4:2 | 8 |
6. | Senica | 5 | 2 | 1 | 2 | 11:6 | 7 |
7. | Ružomberok | 5 | 1 | 3 | 1 | 4:3 | 6 |
8. | Trnava | 5 | 1 | 3 | 1 | 5:5 | 6 |
9. | Prešov | 5 | 1 | 2 | 2 | 2:5 | 5 |
10. | Košice | 5 | 0 | 4 | 1 | 4:8 | 4 |
11. | Trenčín | 5 | 0 | 3 | 2 | 2:8 | 3 |
12. | Dunajská Streda | 5 | 0 | 0 | 5 | 3:11 | 0 |
Skotsko
Výsledky 4. kola: Inverness - Glasgow Rangers 0:2, Celtic Glasgow - Dundee United 5:1, Heart of Midlothian - Aberdeen 3:0, St. Johnstone - Dunfermline 0:1, St. Mirren - Motherwell 0:1, Kilmarnock - Hibernian 4:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Motherwell | 4 | 3 | 1 | 0 | 5:0 | 10 |
2. | Celtic Glasgow | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:1 | 9 |
3. | Glasgow Rangers | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:1 | 7 |
4. | Kilmarnock | 3 | 1 | 2 | 0 | 5:2 | 5 |
5. | Dunfermline | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:3 | 5 |
6. | St. Mirren | 4 | 1 | 2 | 1 | 2:2 | 5 |
7. | Dundee United | 4 | 1 | 2 | 1 | 4:7 | 5 |
8. | Heart of Midlothian | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:3 | 4 |
9. | Hibernian | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:6 | 3 |
10. | St. Johnstone | 3 | 0 | 1 | 2 | 0:3 | 1 |
11. | Aberdeen | 4 | 0 | 1 | 3 | 0:5 | 1 |
12. | Inverness | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:9 | 1 |
Rusko
V ruské lize už CSKA Moskva není suverénní. Po minulé porážce s druhým Petrohradem lídr tabulky ve 20. kole remizoval v Kazani a jeho konkurent se na něj může dotáhnout.
Martin Jiránek utrpěl spolu se svými novými spoluhráči z Těreku Groznyj v 20. kole ruské ligy debakl 2:6 na hřišti Dynama Moskva. Bývalý český reprezentant má za sebou v dresu čečenského týmu dva zápasy a Těrek v nich dostal deset gólů.
Dvaatřicetiletý Jiránek debutoval v novém působišti před týdnem v utkání proti svému bývalému zaměstnavateli Spartaku Moskva a musel skousnout prohru 2:4. Další porážka byla ještě výraznější, navíc od většího debaklu zachránil Těrek brankář Godzjur.
Ten totiž zlikvidoval čtvrt hodiny před koncem Karjakovu penaltu, která se kopala po faulu Jiránka na Samedova. Český obránce za něj dostal žlutou kartu.
Výsledky 20. kola: Spartak Moskva - Machačkala 3:0, FK Krasnodar - Samara 1:2, Tomsk - Nalčik 0:2, Dynamo Moskva - Groznyj 6:2, Kazaň - CSKA Moskva 1:1, Rostov na Donu - Kubaň Krasnodar 1:2, Nižnij Novgorod - Lokomotiv Moskva 0:0, Petrohrad - Perm 1:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | CSKA Moskva | 20 | 12 | 6 | 2 | 37:15 | 42 |
2. | Petrohrad | 20 | 11 | 7 | 2 | 31:13 | 40 |
3. | Dynamo Moskva | 20 | 11 | 5 | 4 | 36:23 | 38 |
4. | Kazaň | 20 | 9 | 7 | 4 | 26:17 | 34 |
5. | Spartak Moskva | 20 | 10 | 4 | 6 | 27:22 | 34 |
6. | Machačkala | 20 | 9 | 6 | 5 | 22:17 | 33 |
7. | Kubaň Krasnodar | 20 | 9 | 4 | 7 | 24:20 | 31 |
8. | Lokomotiv Moskva | 20 | 8 | 6 | 6 | 31:22 | 30 |
9. | FK Krasnodar | 20 | 6 | 8 | 6 | 24:26 | 26 |
10. | Groznyj | 20 | 6 | 4 | 10 | 18:28 | 22 |
11. | Perm | 20 | 5 | 6 | 9 | 14:27 | 21 |
12. | Tomsk | 20 | 4 | 7 | 9 | 18:32 | 19 |
13. | Nižnij Novgorod | 20 | 5 | 2 | 13 | 17:24 | 17 |
14. | Nalčik | 20 | 3 | 7 | 10 | 17:26 | 16 |
15. | Rostov na Donu | 20 | 4 | 4 | 12 | 21:35 | 16 |
16. | Samara | 20 | 3 | 7 | 10 | 12:28 | 16 |
Rakousko
Výsledky 4. kola: Sturm Štýrský Hradec - Rapid Vídeň 1:0, Admira Trenkwalder - Mattersburg 2:1, Austria Vídeň - Kapfenberg 5:0 (gól Jun), Wiener Neustadt - Wacker Innsbruck 0:0, Ried - Salcburk 1:3.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Salcburk | 4 | 3 | 1 | 0 | 6:1 | 10 |
2. | Austria Vídeň | 4 | 2 | 1 | 1 | 7:3 | 7 |
3. | Rapid Vídeň | 4 | 2 | 1 | 1 | 4:1 | 7 |
4. | Admira Trenkwalder | 4 | 2 | 1 | 1 | 6:4 | 7 |
5. | Wacker Innsbruck | 4 | 1 | 2 | 1 | 3:3 | 5 |
6. | Sturm Štýrský Hradec | 4 | 1 | 2 | 1 | 4:6 | 5 |
7. | Kapfenberg | 4 | 1 | 1 | 2 | 6:9 | 4 |
8. | Wiener Neustadt | 4 | 1 | 1 | 2 | 2:6 | 4 |
9. | Mattersburg | 4 | 0 | 2 | 2 | 4:6 | 2 |
10. | Ried | 4 | 0 | 2 | 2 | 3:6 | 2 |
Belgie
Výslekdy 3. kola: Gent - Standard Lutych 3:1, Beerschot - Westerlo 3:1, FC Bruggy - Lovaň 1:0, Genk - Waregem 2:2, Kortrijk - Cercle Bruggy 2:0, Mons - St. Truiden 4:2, Lokeren - Anderlecht 0:1, Mechelen - Lierse 2:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | FC Bruggy | 3 | 2 | 1 | 0 | 9:3 | 7 |
2. | Anderlecht | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:3 | 6 |
3. | Mechelen | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:5 | 6 |
4. | Mons | 3 | 1 | 2 | 0 | 6:4 | 5 |
5. | Genk | 3 | 1 | 2 | 0 | 5:3 | 5 |
6. | Kortrijk | 3 | 1 | 2 | 0 | 3:1 | 5 |
7. | Waregem | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:3 | 5 |
8. | Gent | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:4 | 4 |
9. | Beerschot | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:6 | 4 |
10. | Standard Lutych | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:5 | 4 |
11. | Cercle Bruggy | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:3 | 4 |
12. | Lovaň | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:4 | 3 |
13. | Lierse | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:3 | 2 |
14. | St. Truiden | 3 | 0 | 1 | 2 | 6:9 | 1 |
15. | Lokeren | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:4 | 1 |
16. | Westerlo | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:8 | 1 |
Nizozemsko
Výsledky 2. kola: Twente Enschede - Alkmaar 2:0, Arnhem - Venlo 4:0, PSV Eindhoven - Waalwijk 1:0, Feyenoord Rotterdam - Roda Kerkrade 3:0, Almelo - Breda 2:1, Ajax Amsterodam - Heerenveen 5:1, Utrecht - Graafschap 2:2,
Groningen - Haag 4:2
.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Ajax Amsterdam | 2 | 2 | 0 | 0 | 9:2 | 6 |
2. | Feyenoord Rotterdam | 2 | 2 | 0 | 0 | 5:0 | 6 |
3. | Twente Enschede | 2 | 2 | 0 | 0 | 3:0 | 6 |
4. | Arnhem | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:0 | 4 |
5. | Almelo | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:3 | 4 |
6. | Groningen | 2 | 1 | 0 | 1 | 5:4 | 3 |
7. | Alkmaar | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:3 | 3 |
8. | PSV Eindhoven | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:3 | 3 |
9. | Roda Kerkrade | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:4 | 3 |
10. | Utrecht | 2 | 0 | 2 | 0 | 2:2 | 2 |
11. | Nijmegen | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 1 |
12. | Waalwijk | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:3 | 1 |
13. | Haag | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:4 | 1 |
14. | Graafschap | 2 | 0 | 1 | 1 | 3:6 | 1 |
15. | Heerenveen | 2 | 0 | 1 | 1 | 3:7 | 1 |
16. | Venlo | 2 | 0 | 1 | 1 | 0:4 | 1 |
17. | Breda | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:3 | 0 |
18. | Excelsior Rotterdam | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | 0 |