Ve finále fotbalového poháru dojde na derby Jablonce s Libercem

Jablonečtí fotbalisté slaví postup do pohárového finále. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

13 2015
Ve finále domácího fotbalového poháru se utkají rivalové z libereckého regionu. Jablonec a Liberec v semifinálových odvetách uhájily nadějné pozice z úvodních zápasů. Jablonec nad Mladou Boleslaví vyhrál i druhý zápas, Liberec v Teplicích podlehl 1:3, v součtu zvítězil 4:3.

Finále se hraje 27. května v Mladé Boleslavi. Liberec i Jablonec se utkaly v neděli v lize, úspěšnější byli Jablonečtí, kteří vyhráli 2:0.

Jablonec o druhou nejcennější trofej bude bojovat pošesté, Liberec počtvrté.

Teplice - Liberec 3:1

Liberec úvodní duel vyhrál 3:0, ale v odvetě v poločase o dvě branky prohrával. Postupový gól dal po hodině hry Frýdek. A i když domácí brzy znovu vedly o dva góly, další dvě branky, které na postup potřebovali, byly nad jejich síly.

Teplice proti poslednímu ligovému zápasu nastoupily s osmi změnami v základní sestavě a vyplatilo se jim to. Po půlhodině hry otevřel skóre hlavou Hošek a v závěru poločasu dal druhý gól Krob, který střelou z úhlu zaskočil libereckého brankáře Hrošša.

Domácí vstoupili do druhého poločasu s vědomím, že je od penaltového rozstřelu dělí jediná branka, ale naděje jim v 60. minutě sebral střelou ke vzdálenější tyči Frýdek. V tu chvíli by totiž Tepličtí museli k postupu přidat další tři góly. V 72. minutě sice zvýšil na 3:1 první trefou v teplickém dresu Balázs, Liberec ale v závěru rozkouskoval hru a došel si pro finálovou účast, která je pro něj náplastí za záchranářské starosti v lize

Liberec pohár vyhrál v roce 2000, ve finále neuspěl v letech 1999 a 2008.

Jablonec - Mladá Boleslav 1:0

V Jablonci se hrál dlouho opatrný fotbal, domácí ale postupem času převzali aktivitu a dostali se i do dvou šancí. Po rohovém kopu mířil z voleje z otočky do tyče Novák a o chvíli později šel na brankáře Šedu sám Mingazov, hostující gólman ho však vychytal.

Do druhého poločasu vstoupila aktivně Boleslav, ale brankář Hrubý si s hlavičkami Ščuka i Ďuriše poradil.

Jablonec mohl postup stvrdit devět minut před koncem, kdy po chybě hostující obrany šel na Šedu sám Pospíšil, ale trefil pouze tyč. Nakonec se povedlo skórovat až v samém závěru Gregušovi.

Postup Jablonce rozhodl také o tom, že finále se bude 27. května hrát v Mladé Boleslavi. Baumit v něm bude usilovat o zisk třetí trofeje, v soutěži triumfoval v letech 1998 a 2013.