Boleslav - Sparta 1:1, v semifinále poháru dotahovali ztrátu domácí

MELA. Jan Chramosta z Mladé Boleslavi (vpravo) se snaží překonat sparťanského gólmana Marka Čecha. Jednou v utkání se mu to povedlo. | foto: Radek PetrášekČTK

1 2013
Mírně lepší výchozí pozici do semifinálové odvety domácího poháru si vypracovali fotbalisté Sparty, když v Mladé Boleslavi remizovali 1:1. Mohli si odvézt i lepší výsledek, díky trefě záložníka Krejčího se po přestávce ujali vedení, jenže sedmnáct minut před koncem vyrovnal náhradník Chramosta.

Příští víkend pak oba týmy změří síly také v lize. Už minulý týden vyhrál Liberec v druhém semifinále Poháru České pošty nad Jabloncem 4:3. Obě odvety jsou na programu za týden.

"Po vedoucím gólu možná mohla být naše aktivita vyšší, abychom přidali druhý gól. Domácí se pak dostali zpět do hry a z jednoho zaváhání jsme inkasovali branku. Vstřelili jsme gól na hřišti soupeře, nicméně šance jsou otevřené pro oba týmy," myslí si sparťanský kouč Vítězslav Lavička, jenž v úterý oslavil padesátiny.

Jeho tým si po ligové remíze 2:2 s Jihlavou připsal druhý nerozhodný výsledek za sebou. Lavička po dvou měsících nasadil do základní sestavy útočníka Bednáře a zimní posila se od začátku zapojovala do kombinačních akcí.

V jedenácté minutě si s Bednářem narazil Hušbauer, vrátil ze strany míč na hranici vápna a nabíhající Vidlička orazítkoval horní část břevna.

Jinak ale byli v úvodu aktivnější domácí a v rozmezí dvou minut dvakrát zahrozili po centru. Nejprve po rohu těsně minul nabíhající Magera. Pak se dostal k zakončení Dosoudil, ale Čech, který mezi sparťanskými tyčemi v pohárovém duelu opět zastoupil Vaclíka, stačil hlavičku ještě před brankovou čárou zkrotit.

Po svižném úvodu tempo opadlo a těžiště se přesunulo do středu pole. Z vyrovnané hry vybočila akce Krejčího s Kadeřábkem, Miller ale nakonec neměl se zákrokem práci. Na druhé straně zahrozili Mladoboleslavští znovu ze vzduchu, Dosoudil hlavičkoval v dobré pozici nad.

Po přestávce pokračovala Sparta ve zlepšeném výkonu z druhé části úvodního dějství a brzy mírnou převahu přetavila ve vedoucí trefu. Millera v 52. minutě zaskočil přízemní střelou k tyči Krejčí.

Domácí až po inkasovaném gólu znovu zvýšili obrátky. Po velkém závaru a několika odrazech odvrátil se štěstím míč na roh Vidlička, v 64. minutě pak Nešpor přehlavičkoval odkrytou branku.

Sparta prováhala několik nadějných brejků a v 73. minutě ji za to stihl trest. Střídající Chramosta nadvakrát doklepl do sítě Nešporův přízemní centr a oslavil premiérový gól od návratu po operaci kolena.

Středočeši zatlačili hosty na jejich půlku a nakonec nebyli daleko od obratu. Po Dosoudilově hlavičce zachránil před brankovou čárou Kweuke.

Mladoboleslavský trenér Ladislav Minář nebyl spokojený s první půlí: "Tlačili jsme se do nakopávaných balonů, ale neměli jsme odražené míče. Sparta byla lepší na míči. V druhé půli se naše kvalita zlepšila. Tím, že přišel Chramosta, nás to nenutilo tolik nakopávat míče. V závěru jsme udělali vše pro to, abychom strhli výhru na svou stranu."

"Náš cíl byl jasný - neinkasovat a vstřelit aspoň jeden gól. Výsledek 1:1 je horší než třeba 0:0, ale musíme bojovat dál," dodal Minář.

1. Fotbal Třinec 4 3 0 1 5:3 9
2. Slezský FC Opava 4 2 2 0 12:5 8
3. Dynamo České Budějovice 3 2 1 0 6:3 7
FC Hradec Králové 3 2 1 0 6:3 7
5. FK Pardubice 4 2 0 2 5:4 6
6. Graffin Vlašim 3 2 0 1 5:5 6
7. FK Olympia Praha 4 1 2 1 6:6 5
8. 1.SC Znojmo 4 1 2 1 4:5 5