Boleslav - Slovácko 3:1, domácí rozhodli pohárové čtvrtfinále v závěru

Jan Kysela (vlevo) z Mladé Boleslavi a Jiří Skalák ze Slovácka. | foto: Petrášek RadekČTK

2 2013
Úvodní čtvrtfinále Poháru České pošty směřovalo k remíze, ale fotbalisté Mladé Boleslavi ho dvěma zásahy v závěru zvrátili ve svůj prospěch. Doma tak porazili Slovácko 3:1. Odveta je na programu ve středu 10. dubna.

Mladé Boleslavi se v zápase podařil povedený obrat. Od 39. minuty totiž prohrávala po gólu Trousila. Ale tři minuty nato vyrovnal Ščuk. V závěru utkání strhl vedení na stranu domácích Johana a v nastaveném čase přidal další gól Dosoudil.

Zbylé tři čtvrtfinálové zápasy se hrají ve středu. Také z nich iDNES.cz chystá on-line reportáže.

Mladá Boleslav tak porazila Slovácko o dva góly stejně jako v pátek v lize.

"Byl to úplně jiný zápas než v pátek. Soupeř vyměnil spoustu hráčů, bez Libora Doška hrál víc kombinačně, což nám hlavně v první půli činilo problémy," řekl boleslavský trenér Minář.

Všechno podstatné z první půle se odehrálo až na jejím konci. Hosté se dostali v 39. minutě do vedení, když stoper Trousil zůstal po rohu zapomenutý před mladoboleslavskou brankou a pravačkou umístil míč k tyči.

Boleslav však záhy vyrovnala. Po Marešově střele vyrazil brankář Melichárek míč jen před Ščuka, který ho hlavou snadno doklepl za čáru.

Po přestávce měli velké šance hostující Kovář i domácí Magera, ale tak zvyšovala Boleslav. Gól však nedokázala dát ani jedna strana a spěl k remíze.

Až v samém závěru se po standardních situacích gólově prosadili oba domácí stopeři. Nejprve po Jarolímově rohu přesně hlavičkoval v 88. minutě Johana a v nastaveném čase ho téměř totožně napodobil Dosoudil.

Trenér hostů Habanec byl už v prvním poločase za protesty vykázán rozhodčím na tribunu a zloba z něj nevyprchala ani po utkání. Novinářům nedal na tiskové konferenci prostor k žádnému dotazu: "Dneska to tady byla jedna velká komedie, děkuji za pozornost."

1. Slezský FC Opava 5 3 2 0 14:6 11
2. Dynamo České Budějovice 5 3 2 0 10:4 11
3. FC Hradec Králové 5 3 1 1 11:8 10
4. Graffin Vlašim 5 3 1 1 10:7 10
5. FK Pardubice 5 3 0 2 6:4 9
6. Fotbal Třinec 5 3 0 2 5:4 9
7. 1. FK Příbram 5 2 1 2 8:6 7
8. FK Ústí nad Labem 5 2 1 2 9:9 7