22 2015
Fotbalisté Vejprnic nepřestávají v jarní části sezony přeboru Plzeňského kraje udivovat. Neztratili v ní jediný bod! Tuto tradici neporušili ani ve šlágru 26. kola na hřišti lídra ZČE Plzeň. Vyhráli 2:1 a bodově se dotáhli na první místo. Podívejte se na video.

Vejprnice nenechaly nic náhodě a jako hostující celek nepředvedly přílišný respekt. Během prvních patnácti minut odskočily do dvougólového vedení.

„Náš nástup do utkání byl cílený. Chtěl jsem soupeře překvapit, a proto jsem dopředu postavil tři útočníky. Kluci měli co nejvíce držet míč a hráli po zemi. Ta taktika vyšla. Byli jsme o něco lepší než soupeř,“ prozradil pro plzensky.denik.cz vejprnický trenér Šámal.

Už ve druhé minutě se po standardní situaci trefil Havránek a o třináct minut později se po brejkové situaci prosadil Grätsch.

Lídr snížil minutu po startu druhé půle, přesně pálil Peterka. Víc ale první celek plzeňského přeboru neukázal.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

A sekretář ZČE Plzně Jiří Kural vítězství Vejprnic označil za zasloužené. „Hráli více kompaktně, soustředěně bránili a neustále hrozili z brejků. Jejich tým teď opravdu šlape, starší matadoři řídí hru a mladí běhají,“ uznal.

Finiš soutěže bude tak opravdu zajímavý. Oba týmy dělí skóre, první místo zatím dál drží ZČE Plzeň díky podzimní výhře 4:1 ve vzájemném střetnutí.

Výsledky 26. kola: ZČE Plzeň - Vejpnice 1:2 (0:2), Rapid Plzeň - Chotíkov 1:2 (1:0), Přeštice - Černice 6:0 (2:0), Rozvadov - Zruč 2:3 np (2:2), Horní Bříza - Domažlice B 2:3 np (2:2), Holýšov - Horažďovice 1:2 (0:0), Koloveč - Bolevec 1:2 (0:1), Rokycany B - Horšovský Týn 6:1 (0:1).