Plzeň zdolala Sofii, Ticháček chytil penaltu

Plzeň - Olomouc - Hráči Plzně se radují z gólu. | foto: Jaromír Pech, MF DNES

2 2009
Skvělý vstup do herního soustředění si připsali fotbalisté Viktorie Plzeň. V sobotu v kyperské Larnace porazili druhý tým bulharské ligy CSKA Sofia 3:2. O plzeňské branky se podělili Rezek z penalty, Mlika a Tatanašvili.

Právě o CSKA říkal před odjezdem trenér Plzně Vrba, že je nejsilnější z trojice soupeřů, která na Kypru Plzeňáky čeká. Po zápase byl spokojený, a to přesto, že soupeř působil v úvodu kompaktněji.

"Pro CSKA Sofia to byl už třetí zápas na kyperském přírodním trávníku. Naopak většina našich hráčů nastoupila na přírodní trávník letos vůbec poprvé a prvních dvacet minut si zvykali na podmáčené hřiště," uvedl kouč Pavel Vrba pro stránky fcviktoria.cz.

Skóre otevřela Sofia brankou Kabira v 18. minutě. Plzeň ve 37. minutě vyrovnala Rezkem z penalty, odpískané za faul na Horvátha. Z vedení po prvním poločase se radovala CSKA, plzeňského golmana Ticháčka překonal minutu před přestávkou Chipev.
Po změně stran už ale stříleli góly jen viktoriáni. V 79. minutě vyrovnal střídající Mlika a o výhře Viktorie rozhodl v 83. minutě další střídající hráč - gruzínský útočník Tatanašvili. Ten zápas zdramatizoval ještě v nastaveném čase, když zahrál rukou. Ticháček si ale s nařízenou penaltou poradil.

Zranil se stoper Halama

V druhém poločase byla Viktoria nebezpečnější. "Měli jsme několik brankových příležitostí, ale nedokázali jsme je využít. Nakonec jsme se ale v závěru zápasu dokázali střelecky prosadit," uvedl kouč Viktorie Plzeň. Ten může být spokojen s výsledkem, vrásky na čele mu ale přidělává zdravotní stav některých hráčů.

Do Plzně už před zápasem kvůli poranění lýtka a kotníku odletěl brazilský záložník Paolo Rodrigues. A fit pro utkání nebyli ani další. Útočník Tomáš Krbeček dostal teplotu a na pátečním tréninku se zranil stoper Jan Halama. Ten by měl dnes v nemocnici v Larnace absolvovat rentgen kotníku.

Včera večer čekalo v hotelu Lordos Beach překvapení na stopera Jakuba Navrátila. Ten dostal od spoluhráčů a realizačního týmu dort ke svým pětadvacátým narozeninám.

Další "kyperské" zápasy sehrají viktoriáni ve středu (Dubnica) a v sobotu (FK Rad Bělehrad).