Plzeň zdolala Čáslav a už nepočítá s Poštulkou

Trénink plzeňských fotbalistů. | foto: Jaromír Pech, MF DNES

28 2009
Bez brankáře Tomáše Poštulky odletí ve čtvrtek fotbalisté Viktorie Plzeň na herní soustředění na Kypr, kde odehrají čtyři zápasy. Trenér Pavel Vrba to oznámil po přípravném utkání s Čáslaví, v němž jeho svěřenci vyhráli 3:1.

Plzeň - Čáslav 3:1 (0:1)

Západočeši se prosadili až po přestávce, ale herní formu bude kouč významněji hodnotit až na Kypru, kde čekají tým lepší terény. Na nich už nebude mít možnost přesvědčit o svých kvalitách mladík Lukáš Nový, který se nevešel do kádru, necestuje ani Marek Smola, jenž si léčí zranění.

Největším překvapením tak je absence někdejšího reprezentačního gólmana Poštulky, který se nedostal do elitní trojice. V ní zůstali Martin Ticháček, Michal Daněk a mladý Dan Houda.

"Klub Tomáše nikam nevyhazuje, ale pokud dostane možnost k jinému angažmá, bude mu přestup umožněn. Není ale ani vyloučeno, že se k týmu po jeho návratu znovu připojí," uvedl pro plzeňský mluvčí Pavel Pillar.

Na kyperském soustředění se Plzeňští střetnou postupně s CSKA Sofia, Dubnicí a RAD Bělehrad.

Branky: 48. Krbeček, 86. Jiráček, 89. Tatanašvili - 25. Kunášek.
Sestava Plzně - 1. poločas: Daněk - Limberský, Navrátil, Halama, Jiráček - Varadi, Horváth, Kolář, Trapp, Petržela - Mlika. 2. poločas: Ticháček - Navrátil, Halama, Hájovský, Lecjaks - Petržela, Rodriguez, Rada, Jiráček - Krbeček, Tatanašvili.

České Budějovice - Prachatice 4:0.

Branky: 9. Mezlík, 18. Sedláček, 61. Svátek, 68. Stráský.
Sestava Budějovic: 1. poločas: Kučera - Nitrianský, Horejš, Hunal, Leština - Benát, Hílek, Mezlík, Šíma - Táborský, Sedláček; 2. poločas: Křížek - Laurinc, Homoláč, Žižka, Mrva - Hudson, Riegel,
Svátek, Jasanský - Klavík, Stráský.

Spartak Trnava - Zlín 0:0

Sestava Zlína: Baránek - Čelůstka (46. Pazdera), Kroča, Zbožínek, Elšík (77. Malý) - Vyskočil (46. Musil), Dostálek, Šmahaj (61. Motal), Trubila (46. Žůrek) - Bača (46. Kašpar), Kroupa.

Jablonec - Varnsdorf 5:1 (1:1)

Branky Jablonce: 35. Vukovič, 50. Valenta, 63. Michálek, 75. Zábojník, 80. Eliáš.
Sestava Jablonce: 1. poločas: Špit - Farkaš, Homola, Huber, Hamouz - Vošahlík, Loučka, Haurdič, Hloušek - Vukovič, Lafata. 2. poločas: Zich - Zábojník, Huber, Pavlík, Krejčí - Michálek, Eliáš, Valenta, Hloušek - Černý, Vukovič.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
3. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
4. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
5. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6
8. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5