Plzeň v přípravě vyhrála i pátý zápas, v závěru rozhodl Hanousek

Plzeňští fotbalisté během tréninku na začátku zimní přípravy. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

26 2014
Plzeňští fotbalisté v přípravě vyhráli i pátý zápas. Úřadující český mistr během soustředění v Turecku porazil Admiru Wacker 3:2, klub z vídeňského jižního předměstí. Rozdílový gól dal pět minut před koncem záložník Hanousek.

Plzeňští zakončili první soustředění v teple těsnou výhrou, v předchozích duelech v Turecku porazili ruský Perm 3:0 a litevskou Klajpedu 4:0. I tentokrát byli lepší než soupeř.

Po bezbrankovém poločasu se během chvíle po hodině hry trefili Petržela a Kolář. Petržela střelou z hranice vápna, Kolář po chybě soupeře v rozehrávce.

Poslední tým rakouské ligy se však nevzdal a dokázal vyrovnat. V závěru však neuhlídal střídajícího Hanouska, který zařídil výhru 3:2.

Nový kouč Dušan Uhrin mladší nasadil takřka "ligovou sestavu", jen ve středu pole dostal před Hořavou šanci Hrošovský. Na pozici levého záložníka nastoupil Petržela.

V pondělí se Plzeň vrací domů. Na další soustředění na Kypr odletí 5. února a utká se tam se Žalgirisem Vilnius, Levski Sofia a Rostovem. Ještě předtím se 1. února utká doma s Ústím nad Labem.

Viktoria Plzeň - Admira Wacker 3:2 (0:0)
Branky Plzně: 58. Petržela, 63. Kolář, 85. Hanousek.

Plzeň: Kozáčik - Řezník (65. Hubník), Čišovský, Procházka (46. Hejda), Limberský (87. Stratil) - Horváth (74. Hanousek), Hrošovský (46. Hořava) - Rajtoral (57. Kovařík), Kolář (65. Ďuriš), Petržela (74. Štípek) - Tecl (60. Wágner). Trenér: Uhrin ml.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
3. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
4. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
5. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6