Fotbalisté Plzně poprvé nevyhráli, s Ústím ztratili dvougólový náskok

NA HRANICI VÁPNA. Plzeňský záložník Milan Petržela (v černém) se snaží vyzrát na obranu Ústí nad Labem. | foto: ČTK

1 2014
Fotbalisté Plzně poprvé v zimní přípravě pod trenérem Dušanem Uhrinem mladším nezvítězili. Překvapivě se tak stalo s druholigovým Ústím nad Labem, na které už dokonce měli dvoubrankové poločasové vedení. Nakonec pouze remizovali 2:2.

Plzeň - Ústí nad Labem 2:2 (2:0)

Viktoria začala i svou šestou lednovou přípravu dobře. Ve 23. minutě otevřel skóre Bakoš a před přestávkou zvýšil jeho kolega ze slovenské reprezentace Ďuriš. Ústí však po změně stran zabralo a dvěma slepenými góly Jursy mezi 52. a 54. minutou vyrovnalo.

Úřadující mistr míří na soustředění, na Kypr odletí ve středu. Během druhého kempu v zimní přestávce se utká s Žalgirisem Vilnius, Levski Sofia a ruským Rostovem.

Branky: 23. Bakoš, 37. Ďuriš - 52. a 54. Jursa. Sestava Plzně: Bolek (46. Pavlík) - Řezník (63. Hrubý), Hejda, Procházka (63. Libotovský), Limberský (46. Kovařík) - Hanousek, Veselinovič (46. Hořava) - Petržela (46. Štípek), Ďuriš (46. Wágner), Končal - Bakoš (46. Tecl). Trenér: Uhrin ml.

Brno - Sparta B 1:0 (1:0)

Branka: 15. Kroupa. Sestava Brna: Doležal (46. Petr) - Janotka, Buchta, Schuster, Hyčka - Kunc (76. Pazourek), Glaser, Sedlák, Vávra (75. Peš) - Dolný, Kroupa. Trenér: Kotal.

Brno - Trenčín 2:0 (1:0)

Branky: 45. Malík, 48. Pernica. Sestava Brna: Hladký - Malík, Pernica, Košťál (43. Pazourek), Keresteš - Lutonský, Zavadil, Šumbera, Fischer - Skalák (62. Peš), Markovič. Trenér: Kotal

Teplice - Lubin 2:1 (1:1)

Branky Teplic: Čajič, Matula. Hráno na Kypru. Sestava Teplic: Slavík - Matula, Hošek (63. Rode), Jablonský, Krob - Litsingi, Ljevakovič, Vachoušek (67. Jindráček), Nivaldo - Čajič, Salami. Trenér: Ščasný.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28