Plzeň opět nevyhrála, remizovala se Zlínem

18 2003
Plzeň - Fotbalisté Plzně nedali ani podruhé za sebou v domácím zápase gól. Tentokrát jim to stačilo alespoň k bodu, jelikož v předchozím utkání prohráli vysoko 0:4 s Příbramí. Pro Zlín to byl druhý bod, který získali v zápase venku.

Na tvrdou hru v úvodu zápasu doplatil již ve 13. minutě kapitán Zlína Švach, který po tvrdém střetu s plzeňským Knakalem musel odstoupit.

Po většinu zápasu se míč pohyboval pouze od jednoho pokutového území k druhému s mnoha nepřesnými přihrávkami. K ohrožení obou brankářů docházelo pouze po rohových kopech.

Po půl hodině hry přece jenom domácí hlavně zásluhou rychlonohého technického Brazilce Edna začali častěji ohrožovat branku hostů. ovšem s velmi mizerným střeleckým zakončením.

Největší šanci měl v 68. minutě právě Edno, který se ocitl sám před brankářem Novákem, ale ten jeho prudkou střelu reflexivně vyrazil.

O deset minut později velkou příležitost trestuhodně zahodil i hostující Mucha. Po vystřídání Edna se z plzeňského útoku vytratila rychlost a překvapivost a tak se akce stereotypně střídaly před oběma brankami.

Plzeň částečně hrozila pouze z rohových kopů, ale paradoxně větší šance měli hosté, kteří podnikali rychlé protiútoky, ale též bez střeleckého efektu.

Plzeňský kouč František Cipro především ocenil, že jeho tým poprvé v sezoně neinkasoval. "Uhráli jsme první zápas s nulou, hosty jsme do žádné šance nepustili," těšilo jej.

Starosti mu naopak dělala produktivita útočníků. "Šance jsme si vytvořili pouze po rohových kopech. Optimálně nám nezahrály dvě největší opory Barteska a Němec," kritizoval.

Jeho protějšek Vlastislav Mareček byl za bod maximálně spokojen. "Čekali jsme tvrdé utkání, což se vyplnilo. Jsem rád, že i když utkání nebylo pohledné, umazali jsme minusové body," uvedl.

PLZEŇ - ZLÍN 0:0 (0:0) zápas skončil - podrobnosti
Sestavy: S. Colceag - V. Procházka, J. Zakopal, P. Knakal, L. Kozel - Jos. Němec, M. Švejnoha, M. Barteska, D. Limberský (59. R. Jež) - P. Smíšek, R. Edno Cunha (73. L. Blaha)
Sestavy: O. Novák - Z. Kroča, J. Švach (12. V. Vidlička), J. Koubský, D. Hubáček - B. Červenka (90. T. Janíček), P. Novosad, M. Lička (73. V. Chalupa), E. Lasota, R. Dobeš - J. Mucha
Náhradníci: M. Ticháček, P. Podzemský, T. Kukol, M. Smola, L. Knapp
Náhradníci: V. Baránek, M. Nehoda
Žluté karty: 11. P. Knakal, 20. L. Kozel
Žluté karty: 32. D. Hubáček
Rozhodčí: Helebrant - Pokorný, Petřík
Počet diváků: 2128 (27% z kapacity 7 842 diváci)