Plzeň - Liberec 6:0, domácí ve šlágru soupeře úplně rozebrali

29 2014
Plzeňští fotbalisté v zápase dvou účastníků jarní fáze Evropské ligy soupeře z Liberce naprosto rozebrali a vyhráli vysoko 6:0. Minimálně do neděle tak snížili ztrátu na vedoucí Spartu na pět bodů.

Liberec prohrál o šest gólů teprve podruhé v historii samostatné ligy. Na jaře 1995 dostal příděl 1:7 na Spartě. Od té doby takový debakl nezažil...

Až teď ve šlágru 22. kola. Plzeň byla ve všech ohledech lepší a soupeře ze severu Čech rychle zaskočila. Vždyť po půlhodině vedla už o čtyři góly. Liberec, který nastoupil jen s torzem obranné řady, vůbec nestíhal. Ztratil tak důležité body v boji o třetí příčku.

Plzeň doma porazila Liberec v lize po 13 letech.

Trenér Dušan Uhrin dal stejně jako s Lyonem v plzeňské sestavě přednost mladíkovi Hrošovskému před veteránem Horváthem. Kapitán úřadujícího mistra tak v součtu s domácím pohárem nebyl v základní sestavě ve třech z posledních čtyř soutěžních utkání.

Západočeši na soupeře vlétli a hned v druhé minutě úvodní nápor korunovali. Výrazně jim k tomu pomohl hostující Rybalka, který změnil směr Kovaříkovy střely z přímého kopu a gólman Hroššo na to nedokázal zareagovat.

Brzy potkala Liberec další rána. Kapitán Kováč musel kvůli zranění už po dvanácti minutách střídat a na jeho post nastoupil Sackey.

Liberecká defenziva se pak bez svého lídra rozpadla. Hned v následující minutě si Petržela položil Frýdka a jeho střelu tečoval do vlastní sítě nad padajícím Hroššem stoper Pimpara.

Liberečtí jako by na hřišti vůbec neexistovali a domácí si dělali, co chtěli. Ve 23. minutě Procházka z necelých třiceti metrů zakroutil přímý kop k tyči a radoval se z druhého gólu v tomto ligovém ročníku.

Plzeň - Liberec 6:0

Za devět minut zasadil zdecimovaným hostům čtvrtou ránu Hrošovský, který oklamal Obročníka a trefil se k tyči. Plzeňský mladík se dočkal první branky v nejvyšší soutěži v dresu západočeského týmu.

Po změně stran se utkání už jen dohrávalo. Domácí bavili zaplněné tribuny a v 66. minutě přidali pátý gól. Z voleje se prosadil Petržela.

V 80. minutě pak Západočeši zlomili i své penaltové prokletí a po dvou zahozených pokutových kopech za sebou jej tentokrát proměnili. Střídající Ďuriš se nenechal rozhodit ani tím, že musel exekuci opakovat.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39