Plzeň - Jablonec 4:2, mistr prohrával, ale po přestávce vydřel výhru

MÁLEM HATTRICK. Plzeňský střelec Michal Ďuriš zaznamenal proti Jablonci dva góly, měl ale dost příležitostí trefit i třetí. | foto: Jaromír PechMF DNES

17 2011
Fotbalisté mistrovské Plzně zdolali doma 4:2 ambiciózní Jablonec. Západočeši sice prospali první půli, ale po přestávce zápas jasně ovládli. Za domácí se brankově prosadili dvakrát Ďuriš, z penalty Horváth a Kolář, za hosty už v prvním poločase skórovali Lafata a Kopic.

Utkání Plzeň versus Jablonec ve videoreportáži

Do utkání vstoupili mnohem aktivněji fotbalisté Jablonce, kteří pouštěli soupeře na svou polovinu jen sporadicky. Domácí brzdily chyby v rozehrávce a Loučkova střela z dálky domácí branku minula jen těsně.

Plzeňský kouč Pavel Vrba se musel obejít bez distancovaného Bakoše a bez Limberského s Pilařem, které trápila střevní chřipka.

Domácímu týmu pomohl gól právě ve chvílích, kdy se trápili. Míč šel po ose Horváth - Petržela - Ďuriš a skončil v jablonecké síti.

Hosté se z tohoto úderu vzpamatovávali asi deset minut, ale pak už opět hře vládli. Jejich akce byly především fotbalovější. Přesto mohli inkasovat, ale to by nesměl v šanci selhat Kolář a po Jarolímově v sólovém nájezdu Ďuriš.

Sebevědomí fotbalisté Jablonce svou herní převahu ještě do přestávky dvakrát využili. Nejdříve se po centru z pravého křídla prosadil hlavou kanonýr Lafata, druhý gól přidal už v nastaveném čase střelou z dálky Kopic. A domácí gólman Čech se musel při obou brankách hodně červenat.

Po přestávce začalo dobývání jablonecké svatyně, domácí po poločasové bouřce trenéra Vrby podstatně přidali na obrátkách a hosté se dostali pod tlak. Jenže Kolář, Jiráček a Horváth stříleli z dobrých pozic jen do ochozů...

Vyrovnání se Západočeši dočkali v 65. minutě. Hostující Kopic ve vápně zfauloval Řezníka a domácí kapitán Horváth dělovkou z penalty málem protrhl síť.

Převaha Plzně pak pokračovala, hosté se snažili o kontry, ale ani jeden nedotáhli.

Naopak domácí územní i herní převahu dovedli k vítězství, když se deset minut před koncem po Jiráčkově uvolnění trefil podruhé v zápase Ďuriš.

Střídající jablonecký Třešňák mohl v závěru vyrovnat, ale v gólové šanci propadl. Naopak v nastaveném čase pečetil na 4:2 domácí Kolář.