Marek Bakoš (vpravo) má se zápasy v hlavní fázi evropských pohárů bohaté...

Marek Bakoš (vpravo) má se zápasy v hlavní fázi evropských pohárů bohaté zkušenosti z Plzně. Teď bojuje o postup do základní skupiny Evropské ligy v dresu Liberce proti Hajduku Split. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Liberec - Hajduk 1:0, domácí přežili ránu do břevna a v závěru udeřili

• 25
Přímý kop, centr, střela zblízka a liberečtí fotbalisté půjdou do odvety play off Evropské ligy s jednogólovým náskokem. Hajduk Split porazili doma 1:0 díky gólu stopera Pokorného ze 79. minuty. Utkání nabídlo šance na obou stranách, hosté ještě v první půli trefili břevno.

Hajduku se stihl uzdravit kamerunský útočník Ohandza a hned v první minutě zahrozil, když po hezké individuální akci vystřelil těsně nad břevno.

Liberec odpověděl rohovým kopem, na který si naběhl nehlídaný Hovorka, ale trefil jen protihráče. V 18. minutě se po Folprechtově centru dostal k hlavičce Delarge, ale gólmana Kaliniče nepřekvapil.

O chvíli později střílel zpoza vápna Folprecht a jeho technický pokus mířil do šibenice, ovšem Kalinič vytáhl velmi dobrý zákrok.

Domácí vyhrávali většinu soubojů a měli tlak, ale neuspěl ani Bartošák a Kalinič zachránil Hajduk i poté, co přímý kop Bartošáka tečoval na vlastní bránu jeden z obránců. Hosté spoléhali hlavně na rychlé protiútoky, který stíhal Liberec zastavovat. Až v 36. minutě po náhodné akci vypálil z dálky Sušič a jeho ránu zastavila až konstrukce branky.

Ve druhé půli se Liberec už tolik neprosazoval, chyběla mu přesnější finální přihrávka.

Až v 65. minutě se po sražené střele ocitl ve velké šanci střídající Rabušic, ale ani on Kaliniče nepřekonal a dorážku Shaly zastavil jeden z obránců.

Severočeši se dočkali až deset minut před koncem. Signál ze zkráceného rohu přinesl střelu Pavelky, míč se odrazil k Pokornému, který zblízka dostal balon do sítě.

„Výsledek je vzhledem k průběhu pro nás skvělý. Tím myslím, že se nám podařilo zvítězit bez inkasovaného gólu, což je hodně důležité,“ řekl kouč Jindřich Trpišovský.

Hajduk už nenašel odpověď, a tak o sobě dali vědět alespoň jeho fanoušci odpálením světlic a dýmovnic. Za stejný přestupek přitom Hajduk nedávno potrestala UEFA vysokou pokutou.