Plašil se trefil za Osasunu, Barcelona smetla Sevillu

Barcelona - FC Sevilla, Samuel Eto'o a bezmocný brankář hostů Javi Varas. | foto: Reuters

24 2009
Gól českého záložníka Jaroslava Plašila, čtyři vyloučení, dva obraty a výsledek 3:2 pro hosty. To vše přinesl duel 32.kola španělské fotbalové ligy mezi domácí Osasunou a Malagou. Vedoucí Barcelona si hladce poradila se Sevillou 4:0.

Jaroslav Plašil vyrovnával za Osasunu na 1:1, ale ani to  jeho tým nepřiblížilo k záchraně.

Plašil svůj třetí ligový gól v sezoně zaznamenal po rychlé akci. Domácí na vlastní půli rozehráli autové vhazování a míč po dvou hlavičkových soubojích propadl až k Plašilovi, který byl sám za obranou a z úhlu prostřelil brankáře.

Vzápětí navíc navrátilec do sestavy Nekúnam zužitkoval
přímý kop a zajistil Pamploně vedení 2:1.

Hráči však donutili rozhodčího předvádět karetní mariáš, což ještě do poločasu odnesli červenou kartou domácí Puňal a hostující Gamez.

V 70. minutě je pod sprchy následoval další hráč Pamplony Josetxo a Málaga početní převahu využila slepenými góly Lola a Ballesty. Závěrečný nápor domácích navíc zhatila třetí červená karta pro Vadocze.

Pamplona je tak stále v sestupovém ohrožení.

Valencie vyhrála 2:1 na hřišti Betisu Sevilla. O obě branky hostů se postaral kanonýr David Villa.

V čele zůstala s šestibodovým náskokem Barcelona. Ta před blížícím se rozhodujícím zápasem sezony s Realem Madrid nepřipustila komplikace a jednu z posledních předpokládaných těžkých překážek v cestě za titulem Sevillu s přehledem přehrála 4:0, přestože trenér Guardiola šetřil největší hvězdu Lionela Messiho.

Barcelona tak potvrdila svou suverenitu, když jí ani třetí tým tabulky nebyl obtížným soupeřem, a připsala si již sedmou výhru v řadě a 26. v sezoně.

Na jasném vítězství se jedním gólem podílel i  kamerunský kanonýr Samuel Eto'o, pro kterého to byla již 27. trefa v sezoně. Probojoval se tak do čela pořadí Zlaté kopačky pro nejlepšího střelce Evropy.

Jeho náskok v čele tabulky střelců španělské ligy se však ztenčil, jelikož druhý v pořadí David Villa dvěma góly zařídil Valencii výhru 2:1 nad Betisem Sevilla. Na Eto'a tak ztrácí už jen dva přesné zásahy.

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili nad Getafe 3:2. V závěrečné desetiminutovce dramatického zápasu padly tři branky, tu poslední dal domácí Higuaín v třetí nastavené minutě. Hosté krátce předtím neproměnili penaltu.

Real po Soldadově hlavičce záhy prohrával a vyrovnání mu zajistil až Higuaín, který v nastaveném čase první půle využil zaváhání hostujících zadáků. Další góly pak padaly až v závěru zápasu: v 84. minutě hosty opět dostal do vedení Albín, ale dvě minuty nato Guti znovu vyrovnal.

V 88. minutě kopalo Getafe po Pepeho faulu a vyloučení penaltu, jenže Casquero zkusil panenkovský oblouček a proti Casillasovi s ním neuspěl. A v nastavení toho hosté hořce litovali, když jim Higuaín vstřelil přesnou ranou do růžku vítězný gól.

Bilbao uspělo na stadionu poslední Numancie, odkud si odvezlo tři body za výhru 2:1. Pro hosty se přitom zápas nevyvíjel dobře, poněvadž už v desáté minutě prohrávali a krátce nato navíc přišli o vyloučeného stopera Ocia. I v oslabení však dokázali stav otočit.

Výsledky  32. kola: Numancia - Bilbao 1:2 (10. Domingo Cisma - 30. Toquero, 48. Llorente), Real Madrid - Getafe 3:2 (45.+1 a 90.+3 Higuaín, 86. Guti - 10. Soldado, 84. Albín). Betis Sevilla - Valencia 1:2 (87. Oliveira - 66. a 79. Villa), La Coruňa - Almería 2:0 (49. Verdu, 68. Lassad), Pamplona - Málaga 2:3 (18. Plašil, 33. Nekúnam - 4. Apono z pen., 72. Lolo, 77. Ballesta), FC Barcelona - FC Sevilla 4:0 (3. Iniesta, 17. Eto'o, 49. Xavi, 54. Henry), Gijón - Espaňol Barcelona 0:3 (25. Nené, 73. Román Martínez, 75. Callejón), Villarreal - Huelva 2:1 (40. Llorente, 67. Cani - 1. Camuňas), Mallorca - Valladolid 2:0 (64. a 82. A.Keita), Santander - Atletico Madrid 5:1 (9. C.F. Salas, 16. E.M. Garay, 38. M. Tchité, 65.P. Munitis, 87. N. Zigic -  38.D. Forlan (pen.)