Hlavně, že se vyhrává. Pak potěší i moje výkony, říká plzeňský Pilař

Teplický fotbalista Tomáš Vondrášek (vlevo) se snaží prosadit přes plzeňského Václava Pilaře. | foto: Němeček PavelMAFRA

5 2014
Sám spálil dvě velké šance, přesto patřil Václav Pilař k nejlepším hráčům zápasu a pomohl plzeňských fotbalistům k těsnému vítězství nad Teplicemi (1:0). Jak ale přiznal po utkání, v závěru se o tři body strachoval.

„Bylo by blbé, kdyby na konci vyrovnali z nějakého nákopu do našeho vápna,“ říkal Pilař, který po hodině hry obhodil i gólmana Grigara, ale trefil tyč. V 81. Minutě pak po parádní přihrávce Hořavy mířil vedle.

Vítězství nad Teplicemi nebylo vůbec snadné, ceníte si ho hodně?
Moc. Připravovali jsme se na to, že nás nečeká jednoduché utkání. Teplice potvrdily, že mají nebezpečné brejky. Ve druhé půli jsme zvýšili tempo, aktivitu a dali gól.

Vy sám jste měl dvě gólové šance. Co chybělo k úspěšnému zakončení?
Při té první to byla trošku smůla, že jsem trefil tyč. Myslím, že jsem balon umisťoval dobře. Ta druhá šance mrzí víc, měl jsem ji vyřešit lépe.

Zažil jste už podobný zápas, kdy jste zahodil dvě jasné šance?
To víte, že ano. Pokaždé vám nevyjde všechno podle představ. Z mojí strany tomu dneska chyběl gól, který by uklidnil i spoluhráče. Mohlo být jasno dřív.

Vypadá to, že vaše forma roste. Cítíte se ve velké pohodě?
Je to moc dobré. Jsem rád, že jsem po zranění v dobré kondici. Pomáhá mi k tomu i mančaft, dobře se mi s Plzní hraje. Hlavně jsem rád, že vyhráváme. Pak potěší i moje výkony.

Je vidět, že tým na vás spoléhá, těší vás pozice lídra?
Jsem hlavně rád, že něco můžu táhnout. Tady se očekává, že ofenzivu potáhnu já, Milan Petržela, Dan Kolář, dneska Standa Tecl. Musíme vytvářet šance pro ostatní i pro sebe, být neustále aktivní. To po nás v Plzni všichni chtějí.