Petr Čech loví míč ze sítě v zápase Arsenalu na hřišti Bayernu Mnichov. Už...

Petr Čech loví míč ze sítě v zápase Arsenalu na hřišti Bayernu Mnichov. Už během prvního poločasu dostal český gólman tři branky. | foto: Reuters

Pět gólů dostal Čech po čtyřech letech. Výsledek je zasloužený, řekl

• 64
Je to týden, co dostal tři góly v Ligovém poháru na hřišti druholigového Sheffieldu Wednesday (0:3). Ve středu večer v Mnichově fotbalový brankář Petr Čech prožíval další potupné momenty. V Lize mistrů od Bayernu inkasoval pětkrát a Arsenal podlehl 1:5.

Když se oba týmy potkaly před dvěma týdny, Arsenal vyhrál 2:0, přičemž Čech zlikvidoval několik vyložených šancí soupeře. I na Bayernu se mu povedl něco chytit, jinak mohl být výsledek mnohem vyšší.

I tak pět gólů je na Čecha extrém. Od roku 2004 co působí v Anglii, jich tolik inkasoval podruhé v kariéře. Pikantní je, že to bylo od Arsenalu, který v říjnu 2011 v ligovém utkání na Cheslea vyhrál 5:3. Tenkrát Čechův tým ještě v poločase vedl 2:1, v Mnichově však strádal od začátku.

„První poločas nám vůbec nevyšel. Soupeř hrál naopak výborně, byl agresivnější a vytvořil si velký tlak. Výsledkem byly i ty jejich góly,“ řekl český gólman pro svůj web.

Po pár minutách chyboval stoper Gabriel, naivně uprostřed vápna se snažil protivníka vystavit do ofsajdu, ale nestihl to. Lewandowski tak hlavičkoval zblízka k tyči.

Po půl hodině propadl centr na zadní tyč, druhý stoper Mertesacker byl snad líný udělat krok dopředu, takže Müllerovi v pokutovém území nechal tolik volného prostoru.

Do půle se trefil ještě Alaba, nádherně z 20 metrů do horního růžku brány. A i on měl na všechno dost času, defenzíva Arsenalu byla horší než mizerná.

Čtvrtý gól dostal Čech krátce po půli od Robbena, který byl na hřišti pár vteřin. Znovu šlo o chyby obránců, kteří nezachytili náběh Alaby ani nepokryli Robbena na malém vápně. Pátý gól dal Müller v samém závěru.

„Po přestávce jsme se zlepšili, hráli jsme na riziko a vytvořili jsme si šance. Ale soupeř využíval více prostoru k protiútokům. Výsledek je zasloužený. Bayernu musíme k výkonu pogratulovat,“ uznal Čech.

Arsenal prohrál třetí ze čtyř zápasů ve skupině a má už jen teoretickou šanci na postup do osmifinále. Musí doma porazit Dinamo Záhřeb a vyhrát na Olympiakosu nejlépe o dvě branky. Zároveň řecký tým v příštím utkání nesmí bodovat proti Bayernu.

„Šance na postup pořád žije, což je důležité,“ podotkl Čech.