Rusko
Tým bývalého kouče české reprezentace se v úvodním kole ruské ligy většinu času bránil, v druhém poločase ale nebyl daleko od výhry.
Favorizovaný CSKA v první půli příliš nepouštěl soupeře z jeho poloviny, ale všechny ošemetné situace vyřešil brankář Belenov. Po změně stran nejprve hlavičkoval domácí Budkovskij do břevna a pak měl dvě šance střídající Boli, ale radost mu pokaždé sebral gólman mistrovského celku Akinfejev. V závěru se zase marně tlačili za výhrou hosté, Traore trefil jen tyč.
Vrba odešel od reprezentace po červnovém mistrovství Evropy, kde jeho výběr ve třech zápasech získal jediný bod za remízu s Chorvatskem, skončil poslední ve skupině a nepostoupil do play off. V Machačkale mu pomáhají dosavadní manažer reprezentace Dušan Fitzel a trenér plzeňských brankářů Martin Ticháček.
Výsledky 1. kola: Petrohrad - Lokomotiv Moskva 0:0, Machačkala - CSKA Moskva 0:0, Rostov na Donu - Orenburg 1:0, Jekatěrinburg - Ufa 2:0, Spartak Moskva - Tula 4:0, Groznyj - Samara 1:0.
Dánsko
Český útočník Václav Kadlec prožívá podařený vstup do nového ročníku dánské ligy. V třetím kole pomohl v neděli fotbalistům Midtjyllandu dvěma góly k vítězství 3:0 nad Silkeborgem a navázal tak na jednu branku z úvodního kola.
Kadlec přišel do Midtjyllandu letos v lednu a v šesti zápasech minulého ročníku, který mu zkrátilo zranění kolena a operace, se střelecky neprosadil.
Proti Silkebordu zvýšil v 47. minutě na 2:0 a o chvíli později přidal druhou branku. Midtjylland, za nějž odehrál šedesát minut obránce Filip Novák, tak udržel neporazitelnost a na vedoucí Kodaň ztrácí dva body.
Výsledky 3. kola: Viborg - Esbjerg 2:1, FC Kodaň - Nordsjaelland 4:0, Sönderjyske - Lyngby 0:1, Midtjylland - Silkeborg 3:0 (dva góly Kadlec), Bröndby Kodaň - Horsens 2:2, Aarhus - Randers 1:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | FC Kodaň | 3 | 3 | 0 | 0 | 11:0 | 9 |
2. | Midtjylland | 3 | 2 | 1 | 0 | 9:2 | 7 |
3. | Bröndby Kodaň | 3 | 2 | 1 | 0 | 8:2 | 7 |
4. | Aarhus | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:4 | 6 |
5. | Aalborg | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | 4 |
6. | Randers | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 4 |
7. | Lyngby | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:5 | 4 |
8. | Horsens | 3 | 0 | 3 | 0 | 4:4 | 3 |
9. | Nordsjaelland | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:8 | 3 |
10. | Viborg | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:7 | 3 |
11. | Odense | 2 | 0 | 2 | 0 | 2:2 | 2 |
12. | Sönderjyske | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:4 | 1 |
13. | Silkeborg | 3 | 0 | 1 | 2 | 0:5 | 1 |
14. | Esbjerg | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:10 | 0 |
Rumunsko
Fotbalisté Steauy, kteří jsou soupeřem Sparty ve třetím předkole Ligy mistrů, vstoupili do rumunské ligy výhrou 3:1 nad Viitorulem Constanta. V základní sestavě bukurešťského celku nastoupil i útočník Džughurta Hamrún, jenž byl před úvodním zápasem v Praze (1:1) vyřazen z týmu, protože si chtěl vytrucovat přestup.
Steauu poslal do vedení po půlhodině hry Alexandru Tudorie, po přestávce na vyrovnávací gól domácích odpověděli Adrian Popa a střídající Nicolae Stanciu.
Trenér Laurentiu Reghecampf před odvetou se Spartou šetřil několik hráčů základní jedenáctky, takže Steaua nastoupil v sestavě: Cojocaru - Momčilovič, Tosca, Tamas - D. Popescu (46. Enache), Muniru, Bourceanu (48. Pintilii), Popa - Hamrún, Tudorie, Aganovič (46. Stanciu).
Slovensko
Výsledky 3. kola: Senica - Michalovce 2:0 (28. Mráz, 30. Andrés Lopéz), Zlaté Moravce - Trenčín 3:0 (10. Ranko, 55. Válovčan, 63. Rejdovian), Žilina - Prešov 4:0 (4. Škvarka, 36. Otubanjo, 50. Mabouka, 70. Hlohovský), Podbrezová - Slovan Bratislava 2:0 (78. Šafranko, 90. Breznaník), Ružomberok - Trnava 1:1 (38. Chrien - 31. Jirka).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Žilina | 3 | 2 | 1 | 0 | 9:4 | 7 |
2. | Slovan Bratislava | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:4 | 6 |
3. | Podbrezová | 3 | 1 | 2 | 0 | 3:1 | 5 |
4. | Trnava | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:3 | 5 |
5. | Myjava | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | 4 |
6. | Ružomberok | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 4 |
7. | Michalovce | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:3 | 4 |
8. | Zlaté Moravce | 3 | 1 | 0 | 2 | 6:5 | 3 |
9. | Trenčín | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:5 | 3 |
10. | Senica | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:4 | 3 |
11. | Dunajská Streda | 2 | 0 | 1 | 1 | 3:4 | 1 |
12. | Prešov | 3 | 0 | 1 | 2 | 0:5 | 1 |
Rakousko
Fotbalisté Admiry Mödling, které ve čtvrtek čeká odveta třetího předkola Evropské ligy v Liberci, prohráli ve druhém kole rakouské ligy s nováčkem ze St. Pöltenu 1:2.
Soupeř Slovanu dohrával bez vyloučeného Markuse Wostrého a druhý gól inkasoval ve čtvrté minutě nastavení.
Wostry dostal druhou žlutou kartu po hodině hry a St. Pölten využil přesilovku po čtyřech minutách. Hosté sice vyrovnali díky penaltě Srdana Spiridonoviče, o výhře nováčka, za kterého odehrál 85. minut exliberecký útočník Kevin Luckassen, však rozhodl Daniel Schutz.
Mödling, jenž první zápas s Libercem prohrál 1:2, nastoupil v sestavě: Kuttin - Zwierschitz, Strauss, Wostry, Posch - Spiridonovič (81. Starkl), Ebner, Toth, Lackner, Ayyildiz (75. Bajrami) - Moschein (87. Knasmüllner).
Výsledky 2. kola: Salcburk - Wolfsberg 1:1, Ried - Sturm Štýrský Hradec 1:0, Altach - Rapid Vídeň 1:0, Austria Vídeň - Mattersburg 3:1, St. Pölten - Mödling 2:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Austria Vídeň | 2 | 2 | 0 | 0 | 5:2 | 6 |
2. | Altach | 2 | 2 | 0 | 0 | 2:0 | 6 |
3. | Rapid Vídeň | 2 | 1 | 0 | 1 | 5:1 | 3 |
4. | Sturm Štýrský Hradec | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:2 | 3 |
5. | St. Pölten | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:3 | 3 |
6. | Mödling | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:2 | 3 |
7. | Ried | 2 | 1 | 0 | 1 | 1:5 | 3 |
8. | Wolfsberg | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:2 | 1 |
9. | Salcburk | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:4 | 1 |
10. | Mattersburg | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:4 | 0 |
Polsko
Výsledky 3. kola: Gdaňsk - Wisla Krakov 3:1, Gdyně - Chorzów 3:0, Poznaň - Bialystok 0:2, Plock - Legia Varšava 2:3, Leczna - Cracovia Krakov 0:0, Zaglebie Lubin - Nieciecza 2:0, Kielce - Gliwice 1:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Zaglebie Lubin | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:0 | 9 |
2. | Bialystok | 3 | 2 | 1 | 0 | 7:2 | 7 |
3. | Gdyně | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:2 | 6 |
4. | Gdaňsk | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:4 | 6 |
5. | Nieciecza | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:4 | 6 |
6. | Legia Varšava | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:3 | 5 |
7. | Cracovia Krakov | 3 | 1 | 1 | 1 | 7:4 | 4 |
8. | Gliwice | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:7 | 4 |
9. | Plock | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:6 | 3 |
10. | Wisla Krakov | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:7 | 3 |
11. | Chorzów | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:8 | 3 |
12. | Vratislav | 2 | 0 | 2 | 0 | 0:0 | 2 |
13. | Kielce | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:6 | 2 |
14. | Štětín | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:3 | 1 |
15. | Leczna | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:4 | 1 |
16. | Poznaň | 3 | 0 | 1 | 2 | 0:4 | 1 |
Belgie
Výsledky 1. kola: Mouscron-Péruwelz - Anderlecht 1:2, St. Truiden - Lokeren 1:0, Waregem - Eupen 3:0, Charleroi - Waasland-Beveren 1:0, Westerlo - Standard Lutych 2:2, Genk - Ostende 2:1, Kortrijk - Gent 1:1.
Švýcarsko
Výsledky 2. kola: Sion - St. Gallen 2:1, Young Boys Bern - Lugano 1:2, Lausanne - Thun 4:4, Vaduz - Basilej 1:5, Lucern - Grasshopper Curych 4:3.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Basilej | 2 | 2 | 0 | 0 | 8:1 | 6 |
2. | Lucern | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:4 | 6 |
3. | Grasshopper Curych | 2 | 1 | 0 | 1 | 5:4 | 3 |
4. | Young Boys Bern | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:2 | 3 |
5. | Lugano | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:3 | 3 |
6. | Sion | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:4 | 3 |
7. | Thun | 2 | 0 | 2 | 0 | 5:5 | 2 |
8. | Lausanne | 2 | 0 | 1 | 1 | 4:6 | 1 |
9. | Vaduz | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:6 | 1 |
10. | St. Gallen | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:4 | 0 |