Hráči neplnili pokyny, zlobil se Vrba a kritizoval stopera Čišovského

DOHLÍŽÍ. Trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba sleduje utkání s Libercem. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

27 2013
Podruhé za sebou zaváhali plzeňští fotbalisté doma, po prohře se Slavií podlehli i Liberci. A kouč Pavel Vrba se mračil: "Hráči neplnili pokyny."

Plzeň doma prohrávala po prvním poločase, po přestávce přidala, srovnala, ale Liberec v nastaveném čase udeřil podruhé. O čem trenér Vrba po porážce 1:2, jež zase zamotala boj o mistrovský titul, mluvil?

O průběhu zápasu
Liberec byl v prvním poločase pohybově lepší a zaslouženě vedl. Do druhého jsme vstoupili mnohem lépe, vytvořili jsme si tlak a spoustu šancí, kterým chyběla jen lepší finální část. Po vyrovnání to bylo nahoru dolů s nešťastným koncem pro nás.

Utkání Plzeň versus Liberec ve videoreportáži

O stoperovi Čišovském, jenž chyboval před gólem
Pokud takové zápasy nezvládají zkušení hráči, je něco špatně. Udělal obrovskou chybu, za kterou jsme pykali. Bohužel u něj se to opakuje. Nevím, proč to řešil tak riskantně, nemá příkaz, aby hrál s takovým rizikem.

Duel Plzeň - Liberec na fotografiích

O špatných prvních poločasech
Nedokážu si to vysvětlit. Hráči dostanou podrobný popis hry Liberce, víme, v čem je úspěšný. Měli pokyny, ale neplnili je dobře. Liberec nás pak dostával do složitých situací.

O druhém gólu z brejku
Remíza v tu chvíli měla svoji cenu, ale my jsme chtěli vyhrát. Je obrovská chyba, že jsme soupeři dovolili jít v poslední minutě do brejku, měli jsme tu akci přerušit. Možná je to i moje chyba, měl jsem dát pokyn, abychom si pohlídali střed hřiště a a nešli do rizika.

O příštím zápase v Hradci
Už to bude složitější, musíme hrát na vítězství. Pokud to zvládneme, tak budeme úspěšní. A pokud ne, tak bohužel pravděpodobně skončíme na druhém místě.

O soupeři, který už sestupuje
Nepřipadá mi, že by soupeři proti nám nehráli o nic. Pouze čeští fanoušci si myslí, že to skončí právě tak nebo tak. Ale všichni hrají sami za sebe a je jedno, jestli proti nám nebo Spartě. Často se píše, že český fotbal je hrozný, ale ukazuje se, že to tak hrozné není.