Ztratili jsme dva body, litoval pardubický záložník Rešetár

Takto se radovali pardubičtí fotbalisté v prestižním derby proti Hradci Králové, ve kterém remizovali 2:2. V dalším zápase Pardubičtí opět remizovali, tentokrát 1:1 s Frýdkem-Místkem. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

5 2013
Když v 82. minutě opouštěl pardubický středopolař Lukáš Rešetár hřiště, dostalo se mu od zaplněných tribun řádného aplausu. Aby taky ne. Postaral se o vedoucí a nakonec jediný gól červenobílých. Jeho tým však s Frýdkem-Místkem doma remizoval 1:1.

Do listiny střelců se mohl zapsat ještě jednou, ale proti byla branková konstrukce. I proto Rešetár výsledkem utkání příliš nadšený nebyl.

"Ztratili jsme dva body. Byli jsme lepší než soupeř, který se soustředil na defenzivu a brejky. Oni jsou s remízou spokojení, my naopak zklamaní," řekl unavený záložník.

V průběhu utkání jste měli převahu. Jak souboj vypadal z vašeho pohledu?
Zápas se pro nás vyvíjel dobře. Po vstřelené brance jsme měli územní převahu a vypadalo to, že bychom mohli výsledek do poločasu udržet. Pak ale přišla ojedinělá akce Frýdku, po které byl před vápnem faul.

A vy jste ze standardní situace dostali gól.
Jejich hráč střílel přes zeď a někdo od nás střelu ještě přizvedl a bylo z toho vyrovnání. Nic příjemného před přestávkou.

Výsledky Pardubic v sezoně 2013/2014

Hradec Králové vs. Pardubice: 2:2
Pardubice vs. Frýdek-Místek: 1:1

Co jste si řekli v kabině?
V poločase jsme si řekli, že budeme hrát trpělivě a že nějaká šance určitě ještě přijde. Chtěli jsme být i pozorní vzadu, což se dařilo. Ve druhé části poločasu už to bylo z naší strany nervóznější, chyběla nám trpělivost. Snažili jsme se vstřelit branku, ale ke konci jsme jen nakopávali balony a bylo to takové buď, anebo.

Často jste se dostávali do přečíslení. Čím to, že žádné z nich neskončilo gólem?
Při těch příležitostech jsme finální fázi neřešili dobře. Chtělo to zvolit jednodušší řešení. Mnohdy zbytečně jsme balon moc předrželi nebo jsme volili nejsložitější cestu, a tím pádem měl soupeř čas se zatáhnout. Rozhodně jsme ty brejky na menší počet obránců měli lépe využít i třeba za cenu toho, že zakončíme vedle. Nám se stávalo, že jsme situaci vyřešili způsobem, že Frýdek vyvezl míč a následoval jejich protiútok. Pak se hrálo nahoru a dolů, přičemž v tom vedru rychle odcházely síly.

Hostující obránci byli poměrně vysocí. Uzpůsobili jste kvůli tomu nějak taktiku?
Věděli jsme, že mají urostlé stopery, a proto jsme nechtěli hrát vzduchem a středem jejich obrany. Dávali jsme si míče po zemi a po stranách. Měli jsme v první půli pěkně vykombinované akce, takže bylo vidět, že na ně tenhle recept platil.

1. Slezský FC Opava 3 2 1 0 12:5 7
2. Dynamo České Budějovice 3 2 1 0 6:3 7
FC Hradec Králové 3 2 1 0 6:3 7
4. Fotbal Třinec 3 2 0 1 3:2 6
5. Graffin Vlašim 3 2 0 1 5:5 6
6. FK Olympia Praha 3 1 2 0 5:4 5
7. 1.SC Znojmo 4 1 2 1 4:5 5
8. Frýdek - Místek 4 1 1 2 3:4 4