8 2016
V 19. kole přeboru Pardubického kraje se druhý celek Holic přiblížil na lídra soutěže ze Slatiňan na rozdíl jediného bodu. Pomohla mu k tomu jasná výhra 4:0 nad rezervou Letohradu. V dalším zápase překvapila předposlední Moravská Třebová vysokou výhrou nad Přeloučí 5:1. Na ty nejzajímavější fotbalové momenty kola se podívejte na videu.

Na hřiště druhého celku soutěže Holic přijela rezerva Letohradu. Hostům se za předešlých 18 zápasů podařilo získat pouhých sedm bodů za dvě výhry a prohru na penalty.

Převaha ze strany domácích byla patrná a v 35. minutě ji střelou nejprve do břevna a posléze za brankovou čáru přetavil Miloš Chvála. Druhý celek soutěže přidal v druhém poločasu další tři branky a pohodlně si pohlídal výhru v zápase.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Vedoucí hostujícího mužstva Milan Linhart okomentoval pro web Letohradu prohru slovy: „Venku nám není souzeno. Musíme se dát zdravotně do pořádku a soustředit na další domácí zápas se silným celkem České Třebové.“ Holice perfektně využily ztrátu lídra ze Slatiňan, který Hlinsko porazil až na penalty 2:1.

Moravská Třebová se před zápasem s Přeloučí nacházela na předposledním místě. Od 5. minuty dokonce hosté díky brance Tomáše Mihovského vedli. Pěti brankami v rozmezí 42. a 85. minuty ovšem domácí dokonale obrátili skóre a posunuli se o jednu příčku výš před Žamberk.

Výsledky 19. kola: Holice - Letohrad B 4:0 (1:0), Česká Třebová - Polička 2:1 (0:1), Choceň - Moravany 2:0 (1:0), Třemošnice - Svitavy 1:2 np (1:1), MFK Chrudim B - Pardubice B 3:2 (2:2), Lanškroun - Žamberk 2:1 (1:1), M. Třebová - Přelouč 5:1 (2:1), Slatiňany - Hlinsko 2:1 np (1:1).