Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubický gólman Frydrych: Chodím o berlích. Ale auto řídit můžu

Pardubický gólman Luděk Frydrych zasahuje proti hlavičce zlínského hráče. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

24 2014
Mohl se pokusit rozšířit počet vychytaných nul v jarní části na šest. Jenže ještě předtím, než se měl pardubický brankář Luděk Frydrych vypravit se spoluhráči k boji do Karviné, skolilo ho nepříjemné zranění, které ho může vyřadit ze sestavy do konce sezony. Diagnóza lékaře zněla jasně: únavová zlomenina holeně.

"Pravděpodobně mám zranění již delší dobu. Měl jsem holeň nakopnutou a nijak jsem to neřešil," říká pardubická opora třech tyčí.

Původně přitom sedmadvacetiletý gólman zamířil k doktorovi s jinými starostmi. "Šel jsem za ním, protože jsem měl problémy s tříslem. Jenom tak mezi řečí jsem se mu ještě zmínil, že mám na holeni bouli. Tak mi udělal rentgen a zjistil pravou příčinu," podotýká Frydrych, který na chytání musí na několik týdnů zapomenout. Místo rukavic nově vyfasoval francouzské hole.

"Chodím o berlích. A nohu nezatěžuji. Mám předepsané nějaké procedury a magnety. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Za čtyři týdny absolvuji první kontrolní rentgen. Kdyby se ukázalo, že je to dobré, tak třeba ještě stihnu konec sezony. V opačném případě budu připravený až na tu příští," zmiňuje brankářská jednička, která bude nejbližší zápasy sledovat pouze v civilu. Osobní přítomnost potvrdil, jelikož zraněná noha pro něho není překážkou v cestě na stadion.

"Řídit v autě normálně můžu. V tomto směru mě zranění nijak neomezuje. Do auta vlezu. Jde hlavně o běhání," dodává Frydrych, který tak dá nedobrovolně příležitost dalším čekatelům na uvolněný post.

V Karviné dostal šanci Radek Čihař a míč ze sítě vytahoval celkem třikrát. Trenérům se pro příští utkání, které je na programu Pod Vinicí již v sobotu proti Sokolovu, nabízí i varianta s Josefem Ptáčkem. Pro kterého z mladíků se šéfové lavičky rozhodnou, se uvidí dle aktuální formy a pohody.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze