Měl jsem úplně čisté šance, měl to být gól, kál se ostravský Mondek

Martin Frýdek (vpravo) ze Sparty bojuje o balón s ostravským Karolem Mondekem. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

2 2015
Hýřil aktivitou. Dostával se do šancí. Po jeho centru fotbalisté Baníku Ostrava vedli nad Spartou Praha 1:0. Záložník Karol Mondek, který do Ostravy přišel v létě z Trenčína, ukázal, že by měl být posilou. Ale tentokrát odcházel ze hřiště zklamaný.

„Taková prohra je velká škoda,“ povzdechl si čtyřiadvacetiletý Mondek po porážce 1:3. „Když deset minut před koncem vyhráváme, a prohrajeme, tak je to zlé. Ale nemáme se za co stydět. Máme se od čeho odrazit. Když budeme hrát takto, můžeme příště uspět.“

Odpadli jste v závěru kondičně?
Ne, to si nemyslím. Spíš jsme se moc zatáhli. Nevím, jestli to byl strach o výsledek, nebo co přišlo do našich hlav. My musíme soupeře pořád napadat a ne se stáhnout před vlastní šestnáctku a čekat, co se stane.

A stalo se, dostali jste tři góly.
Když v tak těžkém zápase vedete, tak deset minut do konce musíte takový výsledek udržet.

Před tím v Brně jste o výhru přišli v posledních minutách první a druhé půle. Čím to je?
Konce poločasů a zápasů nezvládáme. Nevím, jestli to je daň za to, že jsme tak mladé mužstvo, ale na to se nemůžeme vymlouvat, s tím se musíme vypořádat a bojovat každý zápas.

Jak se vůbec v tak mladém celku cítíte?
Opravdu máme hodně mladé mužstvo, ale to mi nevadí. Cítím se dobře a doufám, že se co nejdříve s týmem sehraju a budeme bodovat.

Měl jste několik šancí. Co scházelo, abyste je proměnil?
Měl jsem dvě úplně čisté šance, to měl být gól. Při té tyčce chyběl fakt kousek štěstí. A pak brankář špatně rozehrál... Dával jsem míč z první, možná jsem si ho měl zpracovat, ale tlačil jsem to do brány. Bohužel to nevyšlo. A potom jsem se ještě snažil vystřelit z otočky, ale ani to tam nepadlo.

Co vám na to řekl trenér?
Že je to škoda, ale že to nevadí, že přijde další šance. (Trenér Radomír Korytář: „Nemohu mu to vyčítat, hrál velmi dobře, dostával se do šancí, hodně balonů uhrál, byl aktivní v ofenzivě i defenzivě. Sám hráč ví, že ty góly měl dát.“)

Karle, v sestavě Baníku se objevili hned dva noví hráči Vojtěch Engelmann a Václav Ježdík. Jak se to na hře projevilo?
Je to posílení kádru, zase to je lepší. Chalani nám určitě pomohli.

3. Fastav Zlín 16 9 4 3 27:18 31
4. AC Sparta Praha 15 8 5 2 28:12 29
5. FK Mladá Boleslav 15 8 3 4 26:16 27
6. FK Teplice 15 6 4 5 17:13 22
7. MFK Karviná 15 6 2 7 21:25 20
8. Bohemians Praha 1905 15 5 3 7 15:22 18
9. FK Jablonec 15 4 5 6 23:25 17
10. Dukla Praha 15 4 4 7 19:19 16