Ostrava - Příbram 2:0, dva góly Baroše znamenají velký krok k záchraně

Fanoušci Baníku Ostrava před zápasem s Příbramí vytáhli burcující transparent připomínající nedávný zánik tří klubů z Ostravy a hrozící konec Baníku. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

4 2013
Ostravští fotbalisté udělali ve 26. kole velký krok k ligové záchraně. Doma porazili 2:0 Příbram a vzdálili se sestupovým příčkám. Oba góly vstřelil útočník Milan Baroš.

Utkání Ostrava versus Příbram ve videoreportáži

Už ve 2. minutě ostravský záložník Milosavljev vyslal kolmicí za obranu do sóla Baroše, který sice obešel gólmana, ale před prázdnou bránou mu balon odkopli obránci.

Právě Milosavljev či Lukeš vdechli ofenzivě Ostravy znovu prvoligové parametry. Domácí po několika utrápených zápasech výrazně zkvalitnili kombinaci i finální fázi. Díky tomu hrál daleko častěji s míčem také Baroš.

Než však přišla série ostravských šancí, mohli udeřit hosté. Koukal ve 26. minutě z malého vápna vysoko přestřelil a tři minuty nato po Jugasově průniku mohl lépe zakončit i Wágner.

Domácí se hned vydali do rozhozené obrany Příbrami, Baroš obstřelil brankáře Hrušku, ale před čárou balon vykopl Mišůn.

Příbramský brankář Hruška si pak poradil s hlavičkou Kaprálika, ovšem ve 36. minutě už se Ostrava dočkala. Milosavljevův centr jeden z hostujících beků odvrátil pouze před Baroše, jenž se z voleje nemýlil.

Druhá půle už byla úplně o něčem jiném. Příbram přeskupila řady, na hřiště přišel Krbeček a domácí se náhle ocitli pod velkým tlakem. Bárta během chvilky vytlačil táhlou ránu Krbečka, vytěsnil Wágnerovu hlavičku a konečky prstů i Jugasovu bombu.

Otevřené hry soupeře domácí využili k rozhodující akci v 56. minutě. Zřejmě nejlepší ostravský hráč Milosavljev po brejku nahrál na malé vápno Barošovi a ten ve skluzu míč umístil k tyči.

Ostrava však zdaleka neměla vyhráno. Příbram v závěru vyvinula nevídaný nápor, při němž se Baník třásl o vedení. Měl ale brankáře Bártu v oslnivé formě.

Domácí gólman famózními zákroky v závěru dvakrát vychytal nebezpečného Wágnera a když už byl bez šance, tak ho po hlavičce Trappa na brankové čáře zastoupil Droppa.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4